‘Üreten Muğla’

Bu haber 28 Ekim 2016 - 0:06 'de eklendi ve 531 kez görüntülendi.

ureten-mugla-2Ak Parti Muğla İl Başkanlığı tarım komisyonu tarafından düzenlenen ”Üreten Muğla “ buluşması kapsamında Muğla Sanayi ve Ticaret Odasında bal üreticileri ile bir araya gelindi.

Haber Merkezi

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı tarım komisyonu tarafından düzenlenen ”Üreten Muğla “ buluşmasına Menteşe’de devam edildi.  Tarim, sanayi, turizm gibi başlıklar altında yapılan toplantıların bu haftaki konusu bal üreticilerinin sorunlarıydı.

 

Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, İl yönetim kurulu üyeleri, Ak Partili Yöneticiler, Tarım Komisyonu Başkanı Tamer Topal, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin ve üreticiler katıldı.

Toplantıda açılış konuşmalarını yapan Ziya Şahin,  “Bal üreticilerinin bir takım sorunlarının olduğunu, destek noktasında yeterli ilgi göremediklerini ifade etti. Arıcılığın Muğla’da bir kültür olduğunu söyleyen Şahin “ Arıcılık Muğlalıların yarınlarına mirasıdır” diye konuştu.

Şahin’in ardından konuşan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “ Bizleri bu gün burada toplayan tek gaye Muğla’mızın hak ettiği yere gelmesi düşüncesidir. Şundan emin olunsun ki bu toplantılarda hiçbir siyasi kaygı taşımıyoruz. Muğla’mızı marka şehir haline getirmenin derdindeyiz. Üretimdeki kaliteyi arttırmak, bal pazarımızı genişletmek için elimizden geleni yapmalıyız. Ben kendi işletmemde tüketilen balı Marmaris ilçemizin Osmaniye Mahallesinden alıyorum. Bu konu da tüm Yerel işletmecilerimizden de duyarlılık bekliyorum. İç piyasada tüketilen balın yerel üreticilerden karşılanması bu konuda önem taşımaktadır. Dünya da ender rastlanan güzelliklere sahip ilimizi hak ettiği noktaya taşımak sadece Marmaris’i Bodrum’u veya Fethiye’yi değil de Muğla’mızı bir bütün olarak tanıtmak hepimizin derdi olmalıdır” diye konuştu.

Sorunların dinlenerek çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda üreticilere söz hakkı tanındı. Toplantı, alınan kararların değerlendirilmesi ve geniş katılımlı bir toplantının yapılması kararıyla tamamlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 28 Ekim 2016 / 08:53

Muğla ezelden beridir ÜRETİR,ÇALIŞKANDIR,değişen ve elinde olmayan bir çok olumsuz şartlara rağmen,yılmaz,mücadele eder,BUGÜNLERDE HER YER NAR,HER YER EMEK VE ALIN TERİ,AMA HALA MİLLET ELİNDE KÜÇÜK BİR ÇUBUK İLE NAR ÇIRPARAK,NAR SUYU,NAR EKŞİŞİ YAPMAYA ÇALIŞIYOR 100YIL ÖNCESİNİN YÖNTEMİ İLE,BU MİLLETE (AR-GE MANTIĞI İLE…) BİRAZ DA ALET EDAVAT DESTEĞİ OLSA….