Ünlü Şairler Muğla’da

Bu haber 02 Ekim 2015 - 23:00 'de eklendi ve 852 kez görüntülendi.

Ünlü Şairler Muğlada (1)BAYŞAD (Bağımız Yazarlar ve Şairler Derneği) Muğla İl Temsilciliği tarafından düzenlenecek olan Ahmet Selçuk İlhan ve Cemal Safi’nin katılımları ile gerçekleştirilecek sazlı sözlü “Yerelden Genele” şiir gecesi öncesi şairler, kahvaltıda bir araya geldi.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak olan “Yerelden Genele” şiir gecesi öncesi kahvaltıda bir araya gelen Ahmet Selçuk İlhan, Cemal Safi ve davetliler uzun uzun sohbet etti. Kahvaltı sonrası Ahmet Selçuk İlhan davetlilerden gelen kitapları imzaladı hemen ardından şairler ve davetliler toplu fotoğraf çekildiler.

“Yerelden Genele” şiir gecesi öncesi duygularını aldığımız Şair Ahmet Selçuk İlhan şunları söyledi; “Şiir adına, hayat adına, aşk adına burada olmak bence mutlulukların en güzeli. Gene de şiir varsa şiirsiz atılan bir adım için biz bin adım binlerce adım atmaya hazırız. Çünkü hayatını şiir gibi yaşamak isteyenler şiire daha çok önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Birde sokakta herkes bir birinin kulağına gönlüne yüreğine şiir okusun. Şiir barışı getirir huzuru getirir ve her şeyden önce insanı getirir. Dolayısıyla hem Cemal hocamızı hem de benim gönlümde bu güne kadar armağan ettiğimiz bütün misafire bütün mısraları mümkün olduğu kadar paylaşacağız Muğla’nın çok güzel insanlarıyla. Herkes davetlimiz Başat Derneği öncülüğünde. İnanıyorum ki bu ilk ama son olmayacak bu ilk merhabamız inanıyorum başka şehirlerde olduğu gibi buranında zamanı gelecektir. Bu akşam en güzel şiirlerimizi birlikte paylaşmak dileğiyle”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.