Ünlü fizikçi Marmaris’te darp edildi

Bu haber 27 Ağustos 2014 - 0:38 'de eklendi ve 700 kez görüntülendi.

unlufizikciTürkiye’nin önde gelen fizikçilerinden biri olan Necmi Buğdaycı, Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde ki bir kafeterya önünde denize girmek istediği sırada para vermediği gerekçesiyle işletmenin görevlisi olduğu iddia edilen bir kişi tarafından darp edildi. Yaşanan olayın ardından ünlü fizikçi kendisini darp eden kişiden şikayetçi oldu.

Kadir Tamer

Türkiye’nin önde gelen fizikçilerinden biri olan Necmi Buğdaycı, Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde denize girmek istediği sırada kendisinden istenilen parayı ödemediği gerekçesi ile darp edildiği iddiasında bulunarak polise şikayetçi oldu.

Olay, Muğla’nın turizm ilçelerinden biri olan Marmaris’te denize sıfır olan bir kafeteryanın önünde gerçekleşti. İddialara göre, Türkiye’nin en iyi fizikçileri arasında gösterilen OTDÜ Elektrik Elektronik Mühendisi ve TÜBİTAK görevlisi Necmi Buğdaycı, Marmaris’te denize yakın bir cafeteryaya giderek zaman geçirdi. Bir süre sona kafeterya önünde bulunan plajda denize girmek isteyen Buğdaycı’dan, işletme görevlisi olduğu iddia edilen bir kişi denize giriş parası olarak 20 lira istedi. Bu talebi kabul etmeyen Buğdaycı ile görevli arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Olayın ardından Buğdaycı, darp edildiği iddiasıyla polise şikayetçi oldu.

Darp raporu alan Buğdaycı yaşadıklarına bir anlam veremediğini belirterek, “Denize yakın kafeteryada oturup bir şeyler içtikten sonra denize girmek üzere plaj kısmına geçtim. İşletmenin görevlisi benden 20 lira denize girme parası istedi. Ben de kıyı kanununa göre böyle bir ücret talep etmeye haklarının olmadığını, kıyıların herkese ücretsiz ve açık olduğunu söyledim. Ardından isminin İlyas olduğunu öğrendiğim işletme yetkilisiyle konuşup gidip kumsala havlumu serdim” dedi.

İşletmede çalışanların kendisini plajdan çıkarmaya çalıştıklarını anlatan Buğdaycı yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Plaja havlumu serdikten sonra önce plaj görevlisi, sonra bodyguard olduğunu düşündüğüm iki kişi gelerek dışarı çıkmamı istediler. Ben vatandaşlık hakkımda ısrarlı olunca işletme yetkilileri tarafından hakaret ve küfre maruz kaldım. Dışarı çıkmayacağımı kumsalda kalacağımı bu konuda kararlı olduğumu görünce beni darp ettiler, ben de polisi aradım.”

Olayla ilgili olarak polis tarafından soruşturma başlatılırken, işletme yetkilileri ise yaşananlarla ilgili olarak herhangi bir açıklamada bulunmadılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.