Üniversitede TÜBİTAK ARDEB ve BİDEB Program Güncellemeleri Konferansı

Bu haber 14 Ocak 2019 - 0:07 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Feza Korkusuz’un konuşmacı olarak katıldığı “TÜBİTAK ARDEB ve BİDEB Program Güncellemeleri Konferansı” gerçekleştirildi.

Nazife Taşdelen

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Feza Korkusuz’un konuşmacı olarak katıldığı “TÜBİTAK ARDEB ve BİDEB Program Güncellemeleri Konferansı” gerçekleştirildi. Konferans öncesi Prof. Dr. Feza Korkusuz Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Korkusuz’a günün anısına, Milas Meslek Yüksekokulumuzda dokunan bir kilim takdim edildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasında gerçekleşen konferansa, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in yanı sıra çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu konferansta TÜBİTAK ARDEB ve BİDEB’in; “1001, 1002, 1003, 3501, 2244 ve 2232” programlarına ilişkin güncellemeler anlatıldı. Konferansta Prof. Dr. Feza Korkusuz, her bir bilimsel araştırma desteği ve burs programları hakkında detaylı bir sunum yaptı.

Konferansın devamında akademisyenlerinin daha önce TÜBİTAK projelerine ilişkin yaşamış oldukları tecrübeler de paylaşıldı. Konferansın soru cevap şeklinde ilerleyen son bölümünde ise, TÜBİTAK panel sürecine yönelik öneri ve talepler katılımcılar tarafından Prof. Dr. Feza Korkusuz’a aktarıldı. Konferans, Rektörümüz Çiçek’in Prof. Dr. Feza Korkusuz’a plaket takdimi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.