Üniversitede obezite testi

Bu haber 24 Mayıs 2013 - 21:43 'de eklendi ve 856 kez görüntülendi.

unuversiteobezite1231341654123Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesince Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Merkez Kampüste 20-24 Mayıs 2013 tarihlerinde boy, kilo, tansiyon ölçümleri, Astım ve KOAH Hastalıklarının tespiti için Karbonmonoksit testi ve Solunum Fonksiyon testi yapıldı.
Haber Merkezi
Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesince Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Merkez Kampüste 20-24 Mayıs 2013 tarihlerinde boy, kilo, tansiyon ölçümleri, Astım ve KOAH Hastalıklarının tespiti için Karbonmonoksit testi ve Solunum Fonksiyon testi yapıldı. Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan’ın da ziyaret ettiği standa Üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi gösterildi. “Halkın sağlığı adına Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin her noktasında biz varız, halkı bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye devam edeceğiz” diye konuşan Ceyhan, boy, kilo ve tansiyon ölçümlerini yaptırdı.
Sağlık personeli tarafından standı ziyaret eden öğrencilerin boy-kilo ölçümleri, tansiyon, beden kitle indeksi ölçüm çarkları ile değerlendirip, bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Solunum fonksiyon testi ve korbonmonoksit testi yapıldı. Ölçümler sonucu riskli görülenler Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Polikliniğine, Obez çıkanlar Endokrinoloji polikliniğine ve Diyetisyen’e yönlendirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.