Üniversitede ‘Kore Tanıtım Günleri’ 

Bu haber 27 Ekim 2016 - 0:08 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

ÜNİVERSİTEDE ‘KORE TANITIM GÜNLERİ’ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘KORE TANITIM GÜNÜ’ DÜZENLENDİ. TANITIM GÜNÜNE KORE CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ MÜSTEŞARI DONG WOO CHO DA KATILDI.Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde ‘Kore Tanıtım Günü’ düzenlendi. Tanıtım gününe Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho da katıldı.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde ilk defa ‘Kore Tanıtım Günleri’ etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho, Rektör Vekili ve Eğitim Fakültesi Dekanı Mustafa Volkan Coşkun ile Uluslararası öğrenci grupları katıldı.
Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho, Kore ve Türk dillerinin birbirine çok benzediğini, Türk halkının çok samimi ve misafirperver olduğunu açıkladı. Cho, “İki ülkenin kültürleri birçok ortak özelliği bulunuyor. Dillerimiz, yemek kültürlerimiz benziyor. Önümüzdeki yıl yapacağımız çalışmayla 60. yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye’de daha fazla tanıtım yapacağız. Türkiye ile ekonomik anlamda ilişkiler çok iyi. Önümüzdeki yıllarda bu ilişkiler daha da gelişecek. Ülkemizden her yıl Türkiye’ye 250 bin Turist geliyor. Gelen ziyaretçiler Türkiye’den çok memnun ayrıldıkları için bütün yakınlarına da Türkiye’ye seyahat çağrısında bulunuyor” dedi.
Program sonunda Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Volkan Coşkun, Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho’ya günün anısına plâket verdi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.