Üniversitede kitap tanıtımı

Bu haber 24 Nisan 2014 - 21:40 'de eklendi ve 624 kez görüntülendi.

universitekitap6511651516515Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde ‘Naylon Aşkı, Öldürür!’ isimli kitabının tanıtımı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Araştırma Laboratuvarları Merkezi bünyesinde Kozmetik Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (KOZMER) davetlisi olarak gelen Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel, ‘Naylon Aşkı, Öldürür!’ isimli kitabının tanıtımını gerçekleştirdi.

Temel, poşet kullanımının çevreye verdiği zararları, tüketiminin nasıl azaltılabileceğini ve naylon alternatiflerinin yer aldığı ‘Naylon Aşkı, Öldürür!’ isimli kitabının tanıtımının ardından konuyla ilgili olarak bir konferans düzenledi.

Petrol ürünlerinin kullanımına ilişkin bilgiler veren Prof. Dr. Hamdi Temel; “Ham petrolün yüzde 4 üne yakını bu naylon poşetlere gidiyor. Biz farkına varmadan aldığımız ürünlere çoktan yansıtılıyor. Ekonomimize yazık, çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi vergi getirelim, 10 kuruş yapalım bu problemi çözelim” dedi.

Öğrenci ve akademisyenler tarafından yoğun ilgi gören konferansta pet şişe kullanımına da değinen Prof. Dr. Temel, bu şişelerden içerken çok dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Hamdi Temel, konferansını belli bir müddet sonra pet şişelerin içerisindeki sudan dolayı çözündüğünü, güneş ışınlarına maruz kaldığında ise, 5 adet kimyasal maddenin suyun içine karıştığının bilimsel olarak ispatladığını söyleyerek tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.