Üniversite ve TOVAK arasında işbirliği sözleşmesi

Bu haber 03 Eylül 2014 - 23:53 'de eklendi ve 609 kez görüntülendi.

universitetovakMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı.

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) arasında yurtdışında yaşayan Türk toplumunun Türk dili ve kültürü kazanımlarının öğretim ve dil kampları ve web tabanlı eğitim yoluyla geliştirilmesi konularını kapsayan işbirliği sözleşmesi imzalandı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) Başkanı Prof. Dr. Tahir Özgü tarafından gerçekleştirilen imza törenine Muğla Sıtkı Koçman Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Coşkun da katıldı.
Sözleşmeye göre, Türkiye’de sosyal sorumluluk alanında akademik standartlar ve etik kurallar oluşturulması, eğitim ve öğretimin daha etkin ve yaygın hale gelmesinin sağlanması, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinde ilişkilerin, işbirliklerinin geliştirilmesi gibi birçok alanda işbirliği sağlanması, birlikte hareket etme ve destek verme konusunda işbirliği yapılacak.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.