Üniversite şehidini unutmadı

Bu haber 23 Aralık 2016 - 0:18 'de eklendi ve 885 kez görüntülendi.

sehit-polis-yasar-ozlemi-unutmadilar-3İstanbul Vezneciler’de 7 Haziran tarihinde gerçekleşen hain terör saldırısında şehit olan polis memuru Yaşar Özlem’in ismi mezun olduğu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde bir amfiye verildi. Törene katılan şehit polisin annesi Kezban Özlem, gözyaşlarını tutamazken acılı anneyi oğlunun arkadaşları tören boyunca yalnız bırakmadılar. Törende konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Üniversite olarak şehit öğrencilerimizin adını yaşatacağız” dedi.

Kadir Tamer

İstanbul Vezneciler’de 7 Haziran tarihinde gerçekleşen hain terör saldırısında şehit olan polis memuru Yaşar Özlem’in adı Mezun olduğu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde bir amfiye verildi.

Şehit polis memurunun adının verildiği amfide düzenlenen törende konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, terör örgütü tarafından İstanbul’da polis aracına 7 Haziran tarihinde düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Yaşar Özlem’in üniversitelerinin Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümünden 2011 yılında mezun olduğunu anımsatarak, “Üniversite senatomuz bulunduğumuz salonun adının Şehit Polis Yaşar Özlem Amfisi olarak değiştirme kararı aldı. Şehit öğrencimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Rektör Harmandar, üniversite olarak şehit öğrencilerin adını yaşatacaklarını belirterek, “Şehit polisimiz Yaşar Özlem’in annesi aramızda. Onun ellerini saygı ve hürmetle öpüyorum. Şehit annelerimizin ellerinden öpüyorum” diye konuştu.

Tören sırasında şehit polis memuru Yaşar Özlem’in annesini 4 yıl boyunca birlikte eğitim gördüğü arkadaşları yalnız bırakmadılar.

Törende Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir tarafından plaket takdim edilen şehit polisin annesi Kezban Özlem ise şehit oğlunun adını unutmayan üniversite yönetimine ve oğlunun arkadaşlarına kendisini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederek, “Şehidimin acısı hep yüreğimde. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın” diye konuştu.

Bu arada şehit polisin annesini Muğla Ülkü Ocakları mensupları, Türkiye Kamu-Sen Muğla Şube Başkanı Mürsel Özata, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve Menteşe İlçe Başkanı Selimbağcıoğlu tören boyunca yalnız bırakmadılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.