Üniversite şehidini unutmadı

Bu haber 15 Şubat 2018 - 0:32 'de eklendi ve 700 kez görüntülendi.

2016 yılında Hakkari Çukurca’da terör örgütü tarafından yola döşenen EYP’nin patlaması sonucu ağır yaralanan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen GATA’da şehit düşen Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin’in ismi mezun olduğu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu amfisine verildi.

Kadir Tamer

2016 yılında Hakkari Çukurca’da terör örgütü tarafından yola döşenen EYP’nin patlaması sonucu ağır yaralanan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen GATA’da şehit düşen Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin’in ismi mezun olduğu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu amfisine verildi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda düzenlenen törene Muğla Valisi Esengül Civelek, şehit annesi Aliye Özekin, şehit eşi Müge Özekin ile 3 yaşındaki oğlu Yağız Pars Özekin, şehit kardeşi Murat Özekin, Muğla Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Aksaz Deniz Üssü Komutanı Tuğamiral İlker Özkan, Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak ile üniversite öğrencileri katıldı.

5 şehit öğrenci   

Törende konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar bugüne kadar 70 bin öğrenci mezun ettiklerini belirterek, “Mezun öğrencilerimizden 5’ni şehit verdik. Özgür Ekin’de bu öğrencilerimizden biridir. Bugünde şehidimizin ismini mezun olduğu okulun amfisine veriyoruz. Diğer şehit öğrencilerimizin de isimlerini verme çalışmaları devam ediyor. Fen Fakültemizdeki en büyük amfimize diğer şehit öğrencimizin ismini verdik. Bütün şehitlerimize sahip çıkmak onların hatıralarını yaşatmak bize düşen en büyük görevdir” dedi.

Şehitler ölmez vatan bölünmez     

Daha sonra konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, “Kahraman şehidimiz Yüzbaşı Özgür Özekin’in isminin üniversitemizde amfiye verilmesinden ve isminin yaşatılacak olmasından büyük gurur duyuyorum. Vatanı, bayrağı, devleti, milleti adına canını hiçe sayan, canından üstün tutan şehadet mertebesine erişen ve dünyada eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazan, gönüllerimizde efsaneleşen aziz şehitlerimizi asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehitler ölmez vatan bölünmez. Onlar, kanları ile sulanan bu kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız yaşamamız için, ay yıldızlı al bayrağımızın gök kubbeden inmemesi için, bizler için canlarını feda ettiler. Onlar için ne yapsak azdır. Sonsuza dek aziz hatıralarına sahip çıkmak, isimlerini yaşatmak, milletçe görevimizdir, sorumluluğumuzdur. Şu anda Afrinde Zeytin Dalı Harekatında görev alan askerlerimizi, güvenlik güçlerimizi yüce rabbimden muzaffer kılmasını diliyorum. Yüce rabbim yar ve yardımcıları olsun. Vatan, bayrak için ölmek şeref verir bize” diye konuştu.

Konuşmaların ardından şehit Özgür Özekin anısına hazırlanan slayt gösterimi katılımcılar tarafından gözyaşları ile izlendi. Duygusal anların yaşandığı törende kucağında 3 yaşındaki oğlu ile katılan şehit Özgür Özekin’in eşi Müğe Özekin zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda düzenlenen tören Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin isminin yazılı bulunduğu tabelanın amfi salonuna Muğla Valisi Esengül Civelek ve şehit ailesi tarafından takılması ile sona erdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.