Üniversite öğrencilerinden sağlık kurumlarına ziyaret

Bu haber 04 Mayıs 2014 - 19:41 'de eklendi ve 560 kez görüntülendi.

Ula Ali Koçman Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüklerini ziyaret ederek, düzenlenecek kampanyalarda yer almak istediklerini açıkladılar.

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri Muğla Sağlık Müdürlüğünü ve Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’i makamında ziyaret eden öğrenciler, il Sağlık Müdürü Tekin’den İlkyardım eğitimi sözü aldı. Öğrencilerin Muğla Halk Sağlığı kurumuna yaptığı ziyaret esnasında, Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceylan, Muğla Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Derya Tetiker, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Cavide Çaylak’ın da katıldığı kısa bir toplantı gerçekleştirildi. Öğrenciler, hem Halk Sağlığı kurumunun işleyişi hakkında bilgi aldı, hem de Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa kampanya yürütme veya yürütülen kampanyalara katkı sağlam istediklerini belirttiler.

Üniversite öğrencilerinin ziyareti hakkında bilgi veren Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceylan, “Biz sağlık kurumları olarak bir aileysek siz de artık bu ailemizin bir parçası oldunuz” dedi. Öğrencilerin tanıttığı kampanyaları ilgi ile dinleyen Ceylan, öğrencilerin gerçekleştirmek istedikleri kampanyalara ellerinden gelen desteği vereceklerini, öğrencilerin de Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün düzenlediği kampanyalara katılabileceklerini belirtti.

Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Program Başkanı Nedim Yıldız, öğrencilerin derslerde teorik anlamda öğrendikleri bilgileri, sağlık sektöründe de etkin ve verimli kullanmalarını sağlamaları için Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte çalışmalar düzenlemelerini sağlamaları amacıyla ziyaretlerin gerçekleştiğini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.