Üniversite öğrencilerinden patilere mama

Bu haber 23 Ekim 2018 - 0:18 'de eklendi ve 495 kez görüntülendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri Kötekli mahallesindeki kedi ve köpekleri besliyor.

Metin Karakoç

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri, üniversitenin bulunduğu Kötekli Mahallesi’nde sokakta yaşayan veya terk edilen kedi ve köpekleri besliyor. Öğrenciler, üniversite öğrenci sarayı yemekhanesinden aldıkları yemek artıklarını Kötekli Mahallesine getirip kedilere ve köpeklere dağıtıyorlar.

Üniversitenin değişik bölümlerinde okuyan Şahika Şayeste Bulut, İrem Kırman, Hafize Güdücü, Oğuzhan Mermer ve Ebru Demir adlı öğrenciler, yemek atıklarının değerlendirilmesi ve patilerin aç kalmaması için böyle bir sorumluluğu üstlendiklerini söylediler. Zaman zaman Kötekli’deki esnaftan da destek alarak daha çok akşamları 225 kadar kedi ve 30 kadar köpeği beslediklerini anlatan öğrenciler 2 saat kadar süren besleme ile aynı zamanda kedi ve köpeklerle çok güzel zaman geçirdiklerini belirttiler.

Kötekli’de öğrencilerin bir süre besleyip sonra terk ettikleri pek çok kedi ve köpek olduğuna dikkat çeken öğrenciler, kampüsteki patilerle beraber Kötekli’deki dilsiz canlılara, sosyal sorumluluk gereği yardım ettiklerini ifade ederek herkesi aynı duyarlılıkta olmaya davet ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.