Üniversite-Oda işbirliği

Bu haber 13 Şubat 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.016 kez görüntülendi.

uniodasbirligiMuğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MÜ) işbirliğiyle, “Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi” konulu Avrupa Birliği (AB) proje çağrısına başvurdu

Haber Merkezi

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MÜ) işbirliğiyle, “Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi” konulu Avrupa Birliği (AB) proje çağrısına başvurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, söz konusu projenin Muğla’da üniversite-sanayi işbirliğinde önemli bir katkı sağlayacağını söyledi. Karakuş, “Genç istihdamının desteklenmesi, genç işsiz oranının azaltılması ve istihdamın kalıcı olmasını amaçlayan projenin 12 ay sürmesi planlanmaktadır. MÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve MUTSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Deniz Ülgen ile MUTSO AB-Dış Ticaret Birimi Uzmanı Gökhan Turgut Ünal tarafından hazırlanan projede, üniversite öğrencileri ve işsiz mezun gençlerin faydalanabileceği bir kariyer koordinasyon merkezi kurulması öngörülüyor. Bunun yanı sıra gençlerin mesleki bilgi ve becerilerini arttırmak amacı ile M.Ü. ve MUTSO bünyesinde bir dizi eğitim faaliyeti planlandı” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.