Üniversite ‘doğal yaşam parkı’ açıldı « Hamle Gazetesi

Üniversite ‘doğal yaşam parkı’ açıldı

Bu haber 29 Kasım 2013 - 9:31 'de eklendi ve 1.003 kez görüntülendi.

dogalyasammerkezi1231654651231Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi kampüs alanı içinde yer alan yaklaşık 15 dönümlük alanda kurulan ve yaklaşık 200 havyanın bulunduğu ‘doğal yaşam parkı’ açıldı.
Haber Merkezi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi kampüs alanında öğrenciler, üniversite çalışanları ve ailelerinin hoşça vakit geçirebilecekleri ‘Doğal Yaşam Parkı’ hizmete açıldı.
Kampus alını içinde AKM yanında değişik tür hayvan ve kuşların yer aldığı yaklaşık 15 dönüm arazide 200’ün üzerinde kuş ve hayvan türü bulunuyor.
Doğal Yaşam Parkı’nın açılışında konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, doğal yaşam parkının genişletilmesi için çalışma yaptıklarını söyledi. Rektör Harmandar, “Bu alan üniversite çalışanlarımızın, ailelerinin, çocuklarının ve öğrencilerimizin rahatça zaman geçirebilecekleri bir alan. Doğal yaşam parkında yaklaşık 200 kuş ve hayvan bulunuyor. Bu alanın genişletilmesi için çalışmalarımız var. Parkın içinde çay ocağı var. Bunun yanında bu alan bir piknik alanı olarak da kullanılacak” dedi.
Üniversite Doğal Yaşam Parkında, Ceylan, Yaban keçisi, Cüce keçi, Pekin Ördeği, Kuğu, Kaz, Bıldırcın, tavşan, tavus kuşu, Brahma türleri (İri süs tavuğu), Hindi gibi değişik türde hayvanlar bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.