Unhcr Türkiye temsilci yardımcısı Muğla’da

Bu haber 11 Eylül 2015 - 22:15 'de eklendi ve 679 kez görüntülendi.

unchrBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Türkiye temsilci yardımcısı Karim Atassı Muğla’da göç idaresi müdürlüğünü ziyaret etti.

Muğla kıyılarından düzensiz kaçışların artması ve ölüm olaylarının artması üzerine Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Türkiye Temsilci Yardımcısı Karim Atassı ve iki kişilik heyet Muğla’da çeşitli kurumları ziyaret ediyor.
UNHCR Türkiye Temsilci Yardımcısı Karim Atassi ile birlikte Fatin Allani ve Neşe Kılınçoğlu, Göç İdaresi Muğla Müdürü Recep Batu’yu ziyaret etti. Atassi, Müdürlükte öğleden önce Vali Amir Çiçek ve Sahil Güvenlik Grup Komutanlığından bir personelin de hazır bulunduğu toplantıya katılırken, öğleden sonra yapılan toplantıda sadece Göç İdaresi Müdürü ve personeli ile istişare yapıldı.
Bodrum’da son günlerde artan düzensiz göç ve Muğla’da yaşayan mültecilerin sorun ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı sonrası Göç İdaresi Müdürlüğü’nden ayrılan UNCHCR Türkiye Temsilci Yardımcısı Karim Atassi ziyaret hakkında bir açıklama yapmadı. Heyetin Muğla’dan sonra diğer illeri de ziyaret edecekleri öğrenildi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.