Ünal Türkeş son yolculuğuna uğurlandı « Hamle Gazetesi

Ünal Türkeş son yolculuğuna uğurlandı

Bu haber 03 Ekim 2017 - 1:30 'de eklendi ve 1.014 kez görüntülendi.

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Muğla Devrim Gazetesi sahibi, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı araştırmacı-yazar ve Ünal Türkeş, sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Metin Karakoç

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Muğla Devrim Gazetesi sahibi, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı araştırmacı-yazar ve Ünal Türkeş, sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Ünal Türkeş, için Kurşunlu Camii önünde bir tören düzenlendi. Törene Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Nurettin Demir, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler ve vatandaşlar katıldı.  Ünal Türkeş’in cenazesi törenin ardından Kurşunlu Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şehir Eski Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ünal Türkeş

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve aynı Üniversitenin Basın Yayın Yüksekokulundan mezun olan 77 yaşındaki Ünal Türkeş, Muğla’daki birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin de uzun süre başkanlığını üstlenen Türkeş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu Başkanlığı, İl Genel Meclis üyeliği, CHP İlçe Başkanlığı görevlerini de yürüttü. Muğla’nın toplum ve tarih hafızası olarak da bilinen Ünal Türkeş’in araştırma ve incelemeleri arasında Monoğrafya Yerkesik, Kurtuluş Savaşında Muğla, Datça’da Kuvva-i Milliye, Muğlalı Şair ve Yazarlar Antolojisi eserleri yer aldı. Birçok yayınevi de hazırlanan eserlerin yayına hazırlanmasında Ünal Türkeş’in derlemelerinden ve bilgisinden yararlandı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.