Umutlar Datça’da bitti

Bu haber 28 Şubat 2013 - 8:59 'de eklendi ve 759 kez görüntülendi.

umutlardatcadabitti1354752Yasa dışı yollardan Yunanistan’a gidebilmek için İstanbul’dan organizatörlerin yardımıyla yola çıkan 18 kaçak göçmen, Datça’da bir dere kenarında terk edildi.
Haber Merkezi
Yasa dışı yollardan Yunanistan’a gitmek üzere para karşılığında bir organizatörle anlaşan 5’i Filistin, 2’si Burma ve 11’i de Afganistan uyruklu 18 kaçak göçmen, üç ayrı araçla İstanbul’dan yola çıktı. Yunanistan’a götürülme vaadiyle umuda yolculuğu çıkan kaçaklar, Datça’ya bağlı Emecik köyü Cavır Deresi mevkiinde kaderlerine terk edildi.
Kaçakları İstanbul’dan yola çıktıklarında itibaren takip eden jandarma ekipleri, insan tacirlerini Marmaris’e doğru gitmeye çalışırken yakalamak için operasyonun düğmesine bastı. Bir organizatörün yakalandığı operasyonda araçlarını terk eden iki şüpheli gece karanlığından faydalanarak izini kaybettirdi.
Araçlarda yapılan aramada çok sayıda can yeleği, plastik kürekler, çeşitli gıda ve giysiler ele geçirildi. Yakalanan organizatör ve kaçaklar Datça İlçe Jandarma Komutanlığına getirilerek sorguya alındı. Olayla ilgili soruşturma ve kaçan iki organizatörün aranmasına devam ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.