UMKE ekibine dağda arama kurtarma eğitimi

Bu haber 21 Ocak 2014 - 20:09 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

umke51615615Muğla Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri’ne (UMKE) dağlık alanlarda kurtarma çalışması yapabilmesi için eğitim veriliyor.
Haber Merkezi
Muğla Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri’ne (UMKE) dağlık alanlarda kurtarma çalışması yapabilmesi için eğitim veriliyor.
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 15 kişilik UMKE ekibinin dağ eğitimlerinin başladığı belirtilerek şu bilgilere yer verildi:
“2013 yılı Aralık ayı içerisinde Müdürlüğümüzce UMKE Personelinin kullanımına sunulmak üzere Dağda Arama Kurtarma ve İple Erişim Malzemeleri alınmıştır. 13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında 15 kişilik Muğla UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) personeline yönelik Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu Eğitmeni Murat Yıldırım tarafından ‘İple Erişim Eğitimi’ verildi. Muğla’nın coğrafi yapısı nedeniyle UMKE personelinin Dağda Arama Kurtarma Eğitimi alması büyük önem arz etmektedir. UMKE personeli bu eğitimlerle; zor arazi koşullarında ip iniş ve tırmanış malzemelerini kullanarak, ip ile iniş ve tırmanış yaparak yaralıya ulaşarak tıbbi müdahale bulunacak ve yaralıyı bulunduğu yerden güvenli ortama transferini sağlayacaktır. Bu timlerimiz aynı zamanda afet ve olağan üstü durumlarda yüksek binalarda mahsur kalan yaralılara da tıbbi müdahalede bulunacak ve bulunduğu yerden yine güvenli alana taşınmasını sağlayacaklardır. Eğitimin 1. ayağı 13-17 Ocak 2014 tarihleri arsında yapılırken, Haziran ayına kadar belirli aralıklarla UMKE personeli bu eğitimleri almaya devam edecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.