UMEM Mayıs kursları belirlendi

Bu haber 29 Nisan 2014 - 20:13 'de eklendi ve 619 kez görüntülendi.

umemmayis16516516515Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi kapsamında yeni kurslar açılıyor.

Haber Merkezi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle başlatılan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri 10 Projesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MUTSO) proje ortaklığını sürdürdüğü UMEM Beceri 10 Projesi Muğla İl Kurulu’nun Nisan Ayı toplantısı gerçekleştirildi. Kurs yönetimi tarafından Mayıs ayı içinde açılması belirlenen kurslar değerlendirildi.

MUTSO hizmet binasında bugün gerçekleştirilen UMEM Beceri 10 toplantısında 2014 yılı Mayıs ayında açılacak kurslarla ilgili alınan kararlar şu şekilde:

“Fethiye Bilgisayar Bakım Onarım Kursunun açılması ile ilgili işlemlerin başlatılması, Muğla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde Ev Tipi Klima Cihazı Montaj ve Bakım Kursunun 2 Mayıs Cuma günü başlatılması, Yatağan’da Bilgisayar Bakım Onarım Kurusunun açılması, Kurs ile ilgili olarak işsizlerin Muğla İşkur İl müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Bodrum Mumcular’da Web Tasarım Kursunun 2 Mayıs Cuma günü başlatılması. Fethiye’den gelen hizmet sektörlerine ilişkin talepler kapsamında kurs açılması için işletmelerle birebir görüşülmesine karar verildi.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.