“ULUSOLCU”LAR İKTİDARI DEVİREMEDİ AMA ÇOK ÇAM DEVİRDİLER

Bu haber 04 Haziran 2013 - 10:45 'de eklendi ve 1.268 kez görüntülendi.
Namık Açıkgöznamikacikgoz@gmail.com

Prof. Dr. Namık AÇIKGÖZ
Solcularla sözde milliyetçilerden oluşan “ulusolcu” koalisyonu Cuma akşamından itibaren iş başındaydı. İşçi Partililer, DHKP-C, TİKKO, PKK, BDP, CHP ve kontrolsüz MHP’liler, önce Taksim meydanına aktı; sonra Ulusal TV ve Halk TV’nin ajitatif-provokatif yayınlarıyla, Türkiye’nin muhtelif yerlerinde, gece boyu eylemler devam etti.
Sosyal paylaşım siteleri de boş durmadı. Suret-i haktan görünen yazarlar, ideolojik gevezeliklere boğdukları laflarıyla verdiler gazı, verdiler gazı… Polisin sıktığı biber gazı geçicidir ama yazarların verdiği gaz, toplumsal yaralar açar ve nitekim açtı da… (Ben Cuma gecesinden beri bir sürü insanı paylaşım profilimden sildim. Çünkü ajitatif bilgi ve sahte fotoğraflara ciddi ciddi inanmışlar ve yalan üzerinden kışkırtma yapıyorlardı.)
Gece boyunca aman aman ne asparagas haberler!..
Yok Ankara’da bigenç kız panzer altında kalmışmış…
Yok fotoğraftaki yaralı adam panzerin altında kalmışmış… (Bu fotoğrafın gemi pervanesi tamiri iş kazaları sitesinden aparıldığı hemen anlaşıldı.)
Yok Çarşı, bir TOMA ele geçirmiş…
Yok falanca yerde 500 polis istifa edip eylemcilere katılmış…
Yok filanca yerde polis telsizleri eylemcilerin eline geçmiş…
Yok AKP İzmir il binası yakılmışmış…
Çuvalla yalan. (Burada, sevgili bacanağımın “At yalanı…” diye bi lafı vardır onu söylemek lazım ama gerisini getirmeyeyim; ayıp olur.)
Ağaç kesimi diye başlayan eylemler, hükumeti devirmeye dönüştü. Bunun böyle olduğunu taa başta görmüştük zaten.
Ağaç-mağaç bahane; eylem şâhâne!… Amaç ağaç arkasına gizlenip iktidarı devirmek…
Yok öyle yağma!… Bu iktidarı size devirtmeyiz. Devrilecekse, halk olarak sandıkta deviririz; gene size devirtmeyiz!…
Sosyal medya ve kışkırtıcı 2 TV’nin olayı köpürtmeye çabaları, boşa çıktı. Sürü psikolojisiyle hareket edenler dışında, halk eyleme pek ilgi göstermedi.
Hiç bir sorumluluğu olmayan gençlerin sosyal paylaşım sitelerinde gaza gelmelerini anlarım ama koskoca Adnan Keskin’in TV ekranında “Bir kız öldü” deyip sıkıyı görünce “Twitter’dan okumuştum.” diye kıvırması CHP’ye yakışmadı. Oysa CHP Genel merkez ve parti mensupları olarak bu tür eylemlerden nemâlanma amacı gütmedikçe büyür.
Onca eylem yapıldı; onca yakıldı yıkıldı… Noldu? Hükumet düştü mü? Hani düşecekti?… İki gündür iktidarı deviremediniz ama çook çamlar devirdiniz.
Unuttunuz galiba; “ulusolcu” koalisyonun kurucuları olan darbeciler Sincan ve Silivri’de..
Ülkeyi kaosa ve yeni bir darbenin eşiğine getirme gayretinde olan “Ulusolcu”ların iş başında olduğunu anladınız değil mi?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
sade vatandaş 04 Haziran 2013 / 16:57

borsada paran mı battı hocam. niye kızıyosun millete. Hakkını arayanda suçlu oldu arkadaş. Yandaş medyasıyla kaç gündür bişey göstermezler, işi inada bindirip milletle dalga geçerler, biber gazında adam boğarlar sonra bakarsın birileri geziye çıkmış. Olay ağaç- mağaç kısmını geçti, sen paylaşım yapanları sil yandaş medyayı izle.Onlar darbeci der, terörist der, azınlık der, sizin dediğiniz gibi sürü der,HALK demez. Boşver yazıp çizmeyide , üniversitemizin rektörüyle birlite bi akp binasına geçmiş olsuna gidip çay için siz.

Saim Öztürk 06 Haziran 2013 / 01:55

Sürü psikolojisiyle hareket ettiklerini söylediğiniz insanların yaptıklarını eleştiriyorsunuz.Profesörlük seviyesine ulaşmış bir kişi olarak,TC amblemi ile uğraşanlara,Ata’na dil uzatanlara,sıra Anıtkabir’i yıkmaya geldi diyenlere söyleyecek bir çift sözünüz yok mu?