Uluslararası Barış Federasyonundan tanıtım toplantısı

Bu haber 27 Temmuz 2018 - 2:37 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.

Uluslararası Barış Federasyonu Muğla İl Başkanlığı, Menteşe İlçesi’nde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Toplantıda konuşan Uluslararası Barış Federasyonu Muğla İl Başkanı İlyas Çin, 2017 yılında kurulduklarını belirterek, Muğla genelinde önemli çalışmalar yapmak istediklerini söyledi.

Metin Karakoç

Uluslararası Barış Federasyonu Muğla İl Başkanlığı, Menteşe İlçesi’nde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Tanıtım toplantısına Uluslararası Barış Federasyonu Muğla İl Başkanı İlyas Çin, yönetim kurulu üyeleri ile Menteşe İlçesi’nde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı İlyas Çin, federasyonun 2017 yılında kurulduğunu belirtti.

Muğla’da hedefledikleri çalışmaları 13 başlık altına toplayan Çin, “Kurulduğumuz günden bu yana özellikle Muğla’da yardımlaşma ve dayanışma üzerinde çalışmalarımız oldu. Ancak bunun yanında kültür ve değerlerin tanıtılması, eğitim ve AR-GE faaliyetleri, uyuşturucu ile mücadele, işsizlikle mücadele, insan haklarının korunması, doğal afetlerde destek, eğitimde destek, yoksullukla mücadele, kadına şiddeti önleme, hayvan hakları, engellilere yönelik çalışmalar, islamfobi nedir, nasıl önlenir gibi faaliyetlerde de bulunacağız. Özellikle yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinde kimseyi rencide etmeden yardımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. Yardımlarımızı üyelerimizin aylık ödedikleri aidatlar ve yapılan bağışlar ile gerçekleştiriyoruz. Henüz yolun başındayız” dedi.

İlyas Çin açıklamasına şöyle devam etti:

Kendi kurumumuz içerisinde de görevlendirmeler yaptık. Halka ilişkileri sosyal projeler başkanlığı, kadın kolları gibi görevlendirmelerimiz var. Bu görevlendirmelerimiz çerçevesinde projeli çalışmalar yapacağız. Öncelikle yardıma muhtaç kişileri belirlemede öncelikli olacağız. Ve bunları sürekli bir şekilde devam edeceğiz. İhtiyaç sahiplerini tespit ederek sürekli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine gereken yardımları yapmayı hedefliyoruz. Bu yardımlarımızı başta muhtarlarımız, kaymakamlığımız, belediyeler ve diğer STK temsilcileri ile olarak koordineli şekilde yapıyoruz. Yardımlaşma dayanışma hayata geçireceğimiz projeler arasında bizim için şu anda birinci önceliğimiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.