Ülkede, Farklı Fikirler Nasıl Yaratıldı? « Hamle Gazetesi

Ülkede, Farklı Fikirler Nasıl Yaratıldı?

Bu haber 19 Haziran 2014 - 0:21 'de eklendi ve 1.198 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Sultan Abdülaziz’in katlini yapanlar ve onların devamı olanlar, saraya karşı hep yıkıcı birlik içinde olmuşlardır. Mithat Paşanın başını çektiği masonluğu benimseyenler, tarihte 93 Harbi olarak geçen savaş Ruslarla Osmanlı arasında İngilizlerin teşviki ve Mithat Paşanın kini ve ihtirası yüzünden başlamıştır. Osman Paşaya takviye edilmemiş ve Ruslar galip olmuştur. Tahta geçen büyük Hakan Sultan Hamit, çok değerli Osman Paşanın çığlığını duyamamıştır. Çünkü aradaki bir sürü hain, savaşı Rusların kazanmasını istiyordu. Vatana hıyanet bu tarihte başlamıştır. Sırf Yahudi ye Filistin’de toprak vermek için, Padişahı tahttan indirenler, orduyu ele geçirince karşılarında düşman olarak bu defa eski dostları olan İngiliz ile Fransızları buldular. Padişah olan Sultan Reşat, bu mason şebekenin gerisinde kalınca, İttihat ve Terakki Cemiyeti olarak 1. Dünya Savaşına girdiler ve mağlup oldular.

Savaşı kazananlar bizim için çok kötü olan anlaşmayı bize imzalattılar. Kısa zaman sonra Padişah Vahdettin tahta çıkınca birden her şey yeniden başladı. Kurtuluş Savaşı başlarken, ortalarda hiç mason yok gibidir. Müslüman Türkiye’de Vahdettin Han ile Mustafa Kemal ve Kazım Karabekir üçlüsünün girişimi ile Kurtuluş Savaşı başlamış ve kazanılmıştır. Zaferden evvel, İstanbul’da İngilizlerle son noktaya gelen Padişah, Ankara hükümeti kurulduktan sonra ülkeyi sırf iki başlı olmayalım diyerek terk etmiştir. Bizim ordu içinde hiç ikilik çıkmadan zafer ve yönetim olarak Cumhuriyet ilan edilmiştir. Sıra Anayasaya gelince fikir ayrılıkları elbette olmuştur. En büyük ihtilaf din üzerine olduğu artık biliniyor.

CHP’NİN TEK PARTİ OLARAK UZUN YILLAR İKTİDAR DA KALMASI

CHP’den başka partilerin kurulup kapatılması, dinde reform veya Hıristiyanlara kopya etmeye kalkışmak, ülkeyi kamplara bölmüştür. O kamplaşma 27 Mayıs ihtilalini ve askerin siyaset yapmasına teşvik ve destek olan tek partinin mirasçılarıdır. Kendilerinin de dine yakın olmaya çalışmaları artık inandırıcı olamıyor. Çok partili dönemde iktidarlar hep sağ taraftan oluyor. Buna mani olmak ancak, ihtilal ile olabiliyor. İhtilal olsa bile aradan çok geçmeden yeni kuşak sandıktan çoğunlukla çıkıyor. Menderes, Demirel, Turgut Özal ve Tayyip Erdoğan bu çok değerli vatan evlatlarına karşı çıkan, hep aynı basın hep aynı parti ve aynı haramzadeler grubu aynı şekilde hazır ekonomisi düzelmiş, vaziyette alıştıkları milletin hakkını her gelişlerinde bitirip batırıp gitmişlerdir.

İLLE DE GÜZELLİKLER OLMASIN, HEP EKONOMİ BAĞIMLI OLSUN

Halk Bankası büyümüş bölgenin petrol sevkiyat ve ödemelerini yapıyor. Petrol çıkaran ülkeler memnun, bize de epey gelir sağlanırken, bizim içimizden ABD’ye uşaklık ederek, itibarımızı zedeleyenler biliniyor. Bir yazarımız, Amerikan askeri bizim subayların başına çuval geçirdi, gık diyemedik. Yahudiler Mavi Marmara gemisine baskın yapıp vatandaşlarımızı öldürdüler, yine gıkımız çıkmadı. Hariciye vekilimiz atmaktan mangalda kül bırakmıyor. Diyor da, buna sebep olan neydi diye düşünmüyor?  Evvela Amerikalıyı Kuzey Irak’tan yol vermedik. Kim yaptı bunu? Ecevit ilk tezkereyi verdiği halde ikinci tezkere meclisten geçemedi. CHP ve Ergenekon sanıkları ile Türk solu denilen basın, meclisi yanılttılar. Başbakanı o tarihte hapse atanlar kimlerdi? CHP ile Ergenekon terör örgütü olduğunu bu yazarımız bilmez mi? İnadından yalan söylüyor ve batıp kalıyor. Şimdi de sağ cenahtan bir yazarımızı okuyalım.

YEMEZLER

Türkiye şu anda tüm dünyanın neden hedef tahtasında? Tek kelime ile cevap vereyim: Hızlı büyüdüğü için… Bakmayın siz milli gelirin 10 bin 418 dolar olarak ilan edildiğine, satın alma paritesine göre, milli gelirimiz 18 bin 500 dolar. Büyüme oranı 2014’ün ilk çeyreğinde bütün tahminleri aşıp yüzde 4.3 oldu. Yatırım varsa büyüme vardır. Yatırımı tüketim ve ihracat arttırır. Tüketim iç talebi, ihracat dış talebi gösterir. Yatırımın kaynağı kredidir. Düşük maliyet, ucuz mal üretimini arttırır. Halk daha çok tüketim yapar. Fabrikaların bacası tüter, işsizlik azalır, ülkedeki büyüme hızı artar. Büyüyen ülke güçlenir. Güçlenen ülkenin parası değer kazanır itibarı artar. Uluslararasında sesi daha güçlü çıkar.( bugün olduğu gibi )… Yapılan dev yatırımlar dudak uçuklatır. ( 3. Hava alanı gibi )… Bu tablo güvenle sağlanır. Hükümetin uzun vadeli politikasını inanmayanlar milyarca doları toprağa gömer mi? Gelir artışı orta ve uzun vadede yayılıyor. Huzur bozmak için teröre başvuranlar taraftar bulamaz. (Okmeydanı ayaklanması ve Diyarbakır bayrak olayındaki gibi)…

Faizleri aşağıya çekme operasyonunu piyasa uygulamaya başladı bile… Şu anda 100 baz puanlık indirim tamam… Halkın sefil durumda olduğunu yazanlar kafasını kuma gömen deve kuşlarından başkası değil. Avrupa 0.2’lik büyümeyle arkamızdan resmen nal topluyor.

Siyasi risk pirimin deki artışa, para musluklarının kısılmasına ve faizlerin tavana çıkarılmasına rağmen ilk çeyrekte 4.3 büyüyen Türkiye, ikinci çeyrekte yüzde 5’i kolayca aşar. Bunun önünü geçmek için Türkiye’yi savaşa sokmaya çalışıyorlar. YEMEZLER!..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.