Ulaşımda istişare toplantısı yapıldı

Bu haber 31 Ağustos 2015 - 20:58 'de eklendi ve 790 kez görüntülendi.

ulasimmmMuğla Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin birlikte düzenlediği, Belediyelerde Toplu Taşıma İstişare toplantısının ilk günü Marmaris’te Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

İlkay Yıldız

Türkiye Belediyeler Birliği ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye genelinde bütün büyükşehirlerden, bakanlıklardan ve diğer kurumlardan yetkililerin katılımıyla Marmaris’te düzenlediği Belediyelerde Toplu Taşıma İstişare toplantısı açılış konuşmaları ve sunumlar ile başladı.

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin, Türkiye Belediyeler Birliği’nin yerel yönetimler ve bakanlıklar arasında bir köprü görevi gördüğünü, 6360 sayılı kanunla görev ve sorumluluk alanları artan belediyelerin bu tür toplantılarla bir araya gelerek sorunlarını konuşmasının yararlı olacağını söyledi ve toplantıyı birlikte organize ettikleri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yeni büyükşehir olan illerden sonra Türkiye nüfusunun yüzde 93’ünün belediye sınırları içinde yaşadığını, düzenledikleri Belediyelerde Toplu Taşıma İstişare toplantısı ile Türkiye genelinde ulaşım alanında sorunların, çözüm önerilerinin konuşularak sonucun siyasi iradeye aktarılacağını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; “Türkiye Belediyeler Birliği ile birlikte düzenlediğimiz Belediyelerde Toplu Taşıma İstişare toplantısı ile Türkiye genelinde 30 büyükşehirden, bakanlıklarımızdan, diğer kurumlardan konuyla ilgili yetkilileri bir araya getirdik. Yerel seçimlerden sonra büyükşehir olan 14 ille birlikte Türkiye nüfusunun yüzde 93’ü belediye sınırları içinde yaşamakta ve yerel yönetimlerden hizmet beklemektedir. Yerel yönetimler ile bakanlıklar arasında yetki sıkıntıları yaşanmaktadır. Oysa yerel yöneticilerin de bakanlık bürokratlarının da görevleri vatandaşa ve halka en iyi şekilde hizmet etmektir. Bu toplantının amacı da ulaşımla ilgili Türkiye genelindeki büyükşehirlerde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini konuşarak ortak çözüm önerileri oluşturmak ve siyasi iradeye bunu aktarmak. Bizlerin bir araya gelmesini sağlayan Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür ediyor, toplantımızın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte düzenlediği Belediyelerde Toplu Taşıma İstişare Toplantısı üç gün sürdü. Toplantıda Engelli Erişim Sürecinde Toplu Taşıma Araç Modernizasyonu, Ücretsiz Seyahat Teşviki Hakkında Yönetmelik Hazırlığı ve Beklentiler gibi konuları ele alındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.