Ulalılar iftarda buluşuyor

Bu haber 24 Temmuz 2013 - 21:59 'de eklendi ve 888 kez görüntülendi.

ulaiftar213216345645313Ula Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde Ulalı hayırseverlerin katkılarıyla Ramazan ayı boyunca düzenlenen iftar yoğun ilgi görüyor.

Haber Merkezi
Ula Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde Ulalı hayırseverlerin katkılarıyla Ramazan ayı boyunca düzenlenen iftar yoğun ilgi görüyor. Çok sayıda davetlinin katıldığı iftar yemeğinde bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Kemal Bal, “On bir ayın sultanı Ramazan ayı bizi biz yapan manevi değerlerin ön plana çıktığı mübarek bir aydır. Bu ayda oruç, zekât, teravih ibadetlerimizin yanında fakir ve muhtaçların unutulmadığı bir aydır. Peygamber Efendimiz; ‘Bir hurma vermek suretiyle de olsa kendinizi cehennem azabından koruyunuz’ buyurmakta. Paylaşmanın güzelliğini yaşadığımız, melekût âlemine kanat açtığımız, kazandığımız helal lokmadan ihtiyaç sahiplerine dağıttığımız böyle güzellikleri yudumladığımız bir mevsimde yaşamanın bahtiyarlığı içindeyiz” dedi.
Ula’da hayırseverlerin maddi ve manevi katkılarıyla Ramazan boyunca iftar düzenlendiğini kaydeden Bal, “Bu yıl belediyemizin düğün salonunu tahsis ettiği iftar programında günlük 150-200 kişi istifade etmekte. İftar çadırı genç, yaşlı öğrenci, ihtiyaç sahibi, yolcu, özürlü, misafir hülasa bütün halkımızın 30 Ramazan hizmetinde. Arzu eden iftar vakti ailesiyle gelip iftarını yapmakta, arzu eden iftar öncesi yemeğini alıp evine götürebilmekte. Bu güzel gelenek ilçemizde 10 yıldır devam etmekte. İnşallah ilçemizin duyarlı hayırseverleri sayesinde nice yıllar devam edecek. Ben bu organizasyonda maddi ve manevi katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.