Ula’da Organik Tarım Sempozyumu

Bu haber 01 Aralık 2015 - 23:54 'de eklendi ve 719 kez görüntülendi.

Ula’da Organik Tarım Sempozyumu  (2)Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Muğla’nın Ula İlçesi’nde ‘Organik Tarım Ulusal Eylem Planı’ ‘Organik Tarım Sempozyumu’ düzenlendi.
İlkay Yıldız
Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Muğla’nın Ula İlçesi’nde ‘Organik Tarım Ulusal Eylem Planı’ ‘Organik Tarım Sempozyumu’ düzenlendi. Ula’da gerçekleşen toplantıya Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, İl Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç ile ilçe müdürleri ve organik üretim yapan çiftçilerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Toplantıda konuşan Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici organik tarımım önemine değinerek, bakanlık tarafından çiftçilere verilen desteklerden bahsetti. Ekici, özellikle Gökova havzasında susam yetiştiriciliğinin öneminden bahsederken organik tarım çalışmalarının susamda ve daha birçok üretimde artacağını dile getirdi.
Vali Yardımcısı Kamil Köten organik tarımın öneminin gün geçtikçe arttığını ve bu çalışmaların ümit verici olduğuna değindi ve tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek toplantının hayırlı olmasını diledi.
Toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Organik Tarım Biriminden Ziraat Mühendisi Sema Köseoğlu “Muğla İli Organik Tarım Programı ve Projeleri” hakkında sunum yaptı. Ula İlçesi Gökova Mahallesi organik tarım üreticilerinden Salih Armutçuoğlu yaptığı çalışmaları anlattı. Organik tarım Yetiştiriciliği hakkında Ege Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümünden Prof.Dr. Ahmet Altındişli bilgiler verdi. Organik Susamın Besin Değeri ve İnsan Sağlığına Etkisi konusunda Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Esin Şenol Davutoğlu bilgiler verdi. Soru cevapların Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Mehmet Marangoz Organik Ürünlerin Pazarlanması konusunda bilgiler verdi. Uluslararası Pazarlama –TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan Altın Susamın önemi markalaşmanın önemine değindi. Gökboncuk Gökova Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatif Başkanı Çiğdem Ercan Organik Tarım Ürünlerin Pazarlanmasında Markalaşmanın önemine değindi, kooperatifin çalışmalarından bahsetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.