Ula’da binler terörü lanetledi

Bu haber 14 Eylül 2015 - 22:17 'de eklendi ve 686 kez görüntülendi.

ULAAAaaaMuğla’nın Ula İlçesi’nde, Ula Esnaf ve Santkârlar Odası tarafından düzenlenen ‘terörü kınama’ yürüyüşüne binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrağı ile destek verdi.

İlkay Yıldız

Ula Esnaf ve Sanatkârlar Odası öncülüğünde Ula ve Akyaka Mahallesinde ‘Şehitleri anma, Vatan ve Bayrak’ yürüyüşüne binlerce vatandaş katıldı. Ula girişi eski mezarlık yanında başlayan yürüyüş sloganlar eşliğinde çarşı İçersinden Cumhuriyet Meydanına, burada Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yine sloganlar eşliğinde Asar’a hareket edildi. Yürüyüş tekrar Cumhuriyet Meydanında son bulunurken terör örgütü tarafından şehit edilen asker, polis ve siviller için dua edilmesinin ardından son buldu.
Yine Ula Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından turistik mahalle Akyaka’da da şehitleri anma ve terörü protesto için yürüyüş gerçekleşti. Atatürk Meydanı’nda başlayan yürüyüş İnişdibi Caddesinden sahile, sahilden Azmak kenarından tekrar Atatürk meydanında son buldu. Burada Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yürüyüş şehitler için okunan dua ile sona erdi.
Ula Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kemal Özçelik, hiçbir provakatif eyleme meydan vermeden halk olarak teröre ve teröre destek verenleri kınadıkları söyledi. Özçelik, “Yürüyüşümüze katılım sağlayan, destek veren 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Birlik, beraberlik ve huzurumuzu bozmak isteyenlere karşı demokratik tepkimizi gösterdik. Vatan toprağının korunması esnasında haince saldırılarca şehit düşen askerimize, polisimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize de şifa diliyorum” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.