Ula İlçesinde Ümit Karaarslan Sevgisi

Bu haber 23 Nisan 2014 - 19:41 'de eklendi ve 1.794 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK

Muğla siyasetinin ve vatandaşların yakinen tanıdığı renkli bir sima olan Ümit Karaaslan’dan bahsedeceğim. Sayın Karaarslan dört dönem CHP’den Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş. 30 Mart yerel seçimlerinde tekrar CHP’den Belediye Başkanı seçilmiş. Diğer rakiplerine de kırmadan bir seçim süreci yaşamış. Karşılığını da Ula İlçesi ve köylerinde tahmin edilenden fazla oy alıp kısa bir aradan sonra yine belediye başkanlık koltuğuna oturmuş.

Ula İlçesinin sevilen ve sayılan bir belediye başkanı olan Ümit Karaaslan 5. dönem Belediye Başkanı oluşunun altında toplulukta sevilen sayılan bir şahsiyet olduğu kadar vatandaşlara yaklaşım tavrı olsun güler yüzlülüğü ile kendisini kabullendirmiş temiz bir siyasetçi olarak bilinmekte. Ula İlçesi’nde 20 yıl Belediye Başkanlığı yapmış olduğu dönemlerde ilçesine birçok hizmetler getirmesini bilmiş. Vatandaşlarla da samimi bir hava içinde olup diyalog içinde olmasını da bilen bir belediye başkanı olarak anılmakta.

Ula İlçesine gittiğimde kavak altındaki kahvede otururken CHP’nin Belediye Başkanı Ümit Karaaslan’dan bahsettim. Nasıl bir çalışması var nasıl bir yapıya sahip diye sorduğumda kahvede oturan vatandaşların hemen hemen hepsi şöyle konuşuyorlardı. Belediye Başkanı Ümit Karaaslan değerli biri olmamış olsa 5.dönem belediye başkanı seçilir mi? Başkanımızda yüksekleşme kompleksi yoktur. Kendisi her ne kadar CHP’den Belediye Başkanı seçildiyse de diğer parti mensuplarına da aynı seviyede bulunurmuş. Yaşlı bir amca ise şöyle bir konuşma yaptı: “Ümit başkanımız her şeyden önce saygın bir insandır. Küçükle küçük, büyükle büyük olur. Herkese yardımcı olmaya çalışır. Ben şahsen sağ görüşlü olmama rağmen oyumu Ümit Karaaslan’a verdim.” Tabi bu ara kahvede bulunan diğer vatandaşlara şöyle bir soru yöneltim. İçinizde başkan Ümit Bey’e tenkit edecek birileri yok mu diye sorduğumda ister inanın ister inanmayın vatandaşlar hep bir ağızdan başkanımız bir tane öyle olmasa bu kadar fazla oy alırda tekrar belediye başkanı seçilir mi diye konuştular.

Ula’daki kavak altındaki kahveden kalkıp birkaç esnafa da sorular sorduk. Ula İlçesinde başkan Ümit Karaaslan sevgisi var. Tabi bu da Ula İlçesinin sevilen ve sayılan mütevazı güler yüzlü başkanı Ümit Karaaslan adına ayrı bir güzellik olduğunu da söyleyebilirim. İşte Ula turumuz böyle. Almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda başkan Ümit Bey için söylenen sözler hakikaten bir insan adına onur olduğunu da söyleyebilirim değil mi Sevgili Ümit Başkan.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.