Ula Gölet piknik alanı törenle açıldı

Bu haber 06 Kasım 2017 - 0:41 'de eklendi ve 917 kez görüntülendi.

Yapımı tamamlanan Ula Gölet’i piknik alanı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün piknik alanının 1 milyon 830bin liraya mal olduğunu söyledi.

Muhitttin Direk

Yapımı tamamlanan Ula Gölet’i piknik alanı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yapılan Ula Göleti Çevre Düzenlemesi, Bisiklet ve Yaya Yolu bulunuyor. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün piknik alanının 1 milyon 830bin liraya mal olduğunu söyledi. Piknik alanının açılışına CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaaslan,  Büyükşehir Dairesi Başkanları, STK lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Ula Belediye Başkanı Ümit Karaaslan, Ula Gölet piknik alanın Muğlalı hemşerilerimizin yanı sıra komşu illerimizden gelen çok sayıda vatandaşlarımız var bu piknik alanın  Muğlalılara hayırlı olsun dedi.

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ise; “Son günlerde çok sayıda şehidimiz var. Ülkemizin başı sağ olsun, şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ülkemizde iyi şeylerde oluyor bugün burada olduğu gibi bu güzel mesire alanın tüm Muğlalı hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, Ula Belediyesine ait olan bu güzel alanın, Büyükşehir yasasından sonra Büyükşehir belediyesine devredilen 85.000 metre kare olan gölet koruma alanın 2032 yılına kadar Orman Bakanlığından tahsis ettik. Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca ve GEKA destekli bu alanın yürüyüş, bisiklet yolu, yapay şelale, piknik oturma alanları, köprü, altyapı çalışmaları, fıskiye, otopark, su şebekesi, çit tel,  ile toplamda 1 milyon 830binliraya mal olan bu güzel alanın 475 bin lirasını GEKA destek verdi. Muğla İlinin üst platosunda yer alan gölet projesinin tüm hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Ula gölet Piknik ve yürüyüş alanının açılışı yapıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.