Ula Atatürk Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı

Bu haber 21 Nisan 2015 - 0:26 'de eklendi ve 1.138 kez görüntülendi.

ulaaaUla’da, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Fuarları Destekleme Programı çerçevesinde Ula Atatürk Ortaokulu’nda Bilim Fuarı açıldı.
Mert Can Kaymak
Muğla’nın Ula İlçesi’nde, il genelinde 33 ortaokul ve lisenin katıldığı TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, Bilişim Teknolojileri, Sosyal Bilgiler gibi alanlarda toplam 56 projenin sergilendiği fuarın açılışına Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaaslan ve veliler katıldı.
Öğrencilerin kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulmasının amaçlandığı Bilim Fuarında sergilenen 56 proje katılımcıların ilgi odağı oldu.
Öğrencilerin kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulmasının amaçlandığını belirten Proje Yürütücüsü Gülşen Çaybaşı; “Milli Eğitim Bakanlığı ve TUBİTAK arasında yapılan protokol gereği 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’nı gerçekleştiriyoruz bugün okulumuzda projeye okulumuz olarak 56 tane proje ile katıldık. 5, 6 ve 7’inci sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştiriliyor. Bu TUBİTAK 4006 fuarı hibeli bir fuar Beş Bin Lira destek hibesi ile bu projeyi gerçekleştirdik. Masraflarımızın tamamı TUBİTAK tarafından karşılanmıştır. Muğla 33 kontenjandan bir tanesiyiz ve bize nasip oldu. Yaptığımız başvuru değerlendirildi ve bugün bu projemizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.