UKOME ilk toplantısını gerçekleştirdi « Hamle Gazetesi

UKOME ilk toplantısını gerçekleştirdi

Bu haber 27 Haziran 2014 - 0:14 'de eklendi ve 906 kez görüntülendi.

ukomeMuğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), ilk toplantısını Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) 1.Kurul toplantısına ulaşımla ilgili, ilçe belediyelerinin, İl Emniyet Müdürlüğü’nün, İl Jandarma Komutanlığı’nın, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın, Bodrum Liman Başkanlığı’nın ve diğer kurumların temsilcileri katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 1.UKOME Kurul toplantısında, Büyükşehir Belediyesinin ve ulaşım koordinasyon merkezinin deniz ulaşımı dahil olmak üzere ulaşıma bir düzen, sistem ve standart getirmek için yetkili olduğunu söyledi. Başkan Gürün, “Büyükşehir statüsüne geçen Muğla’da deniz ulaşımı dahil olmak üzere ulaşıma bir düzen, sistem, standart getirmek Muğla Büyükşehir Belediyesi ve bünyemizde kurulan Ulaşım Koordinasyon merkezinin görev alanına giriyor. İlk toplantısını gerçekleştiren Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurulu toplantısına katılan belediyelerimizin ve diğer kurumlarımızın temsilcilerine teşekkür ediyorum. Aldığımız kararlar hem esnafımızı hem de hizmet alan hemşerilerimizi ilgilendiriyor, bu kararlarla adalet duygusunu zedelemeden en fazla hizmeti vermeye çalışacağız” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı Ulaşım Koordinasyon merkezi toplantısı, yerel seçimlerde Büyükşehir olan 14 ilin içerisinde toplanan ilk UKOME toplantısı olma özelliği taşıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen 1.UKOME Kurulu toplantısında alınan kararlardan bazıları şunlar:

Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu tarafından yeni bir karar alınıncaya kadar yürürlükte olan İl Trafik Komisyonu Kararlarının geçerliliği devam edecektir.

2- Vatandaşlarımızın başvurularını süratle çözmek için ilçe ön değerlendirme heyetleri oluşturulacak.

3- İl genelinde sorun yaşanmasına neden olan ve ihtiyacın çok üstünde olan ticari araçların sayısının arttırılmasına ilişkin olarak Ulaşım Ana Planı oluşturuluncaya kadar yeni Ticari Plaka tahsisi yapılmayacaktır.

4- Karayolu mesafesinin uzun olması ve her iki ilçenin turizm gelirlerine katkıda bulunması amacıyla Bodrum-Datça arasına Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce feribot hattı oluşturulacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.