Ücretsiz sağlık taraması yapıldı

Bu haber 19 Kasım 2016 - 0:11 'de eklendi ve 685 kez görüntülendi.

ucretsiz-saglik-taramasi-yapildi-1Muğla Özel Yücelen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ula Toplum Sağlı Merkezi işbirliği ile Ula İlçesi’nde vatandaşlara ücretsiz olarak sağlık taraması yapıldı.

Muhittin Direk

Muğla Özel Yücelen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ula Toplum Sağlı Merkezi işbirliği ile Ula İlçesi’nde vatandaşlara ücretsiz olarak sağlık taraması yapıldı.

Muğla Özel Yücelen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyal Etkinlik Projesi adı altında

Öğretmenler Hülya Doğan, Sezgin Erken, Meriç Köse ve öğrenciler tarafından Ulalı vatandaşlara KOAH, Diyabet, Diyabetle beslenme hakkında halkı bilinçlendirmek için ücretsiz tansiyon ve şeker ölçümü yapıldı.

Sağlık taraması hakkında bilgi veren Hülya Doğan, “Öğrencilerimiz şu ana kadar yaptığı sağlık taramasında teorik ve pratik bilgiyi birleştirerek ileri yaştaki kişilerin yüzde 50’nin şeker ve tansiyon hastası riskinin olduğunu ölçümlerimizde anlaşılmış durumda. Beslenmede yanlış bilgiye sahip olduklarını anlaşıldı. Bugün biz burada Muğla Özel Yücelen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri teorik ve pratik bilgilerini gördük” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.