Uçak’tan terör saldırılarına kınama

Bu haber 14 Ekim 2015 - 23:40 'de eklendi ve 543 kez görüntülendi.

UÇAK’TAN TERÖR SALDIRILARINA KINAMA MEMUR-SEN MUĞLA İL BAŞKANI ÖNDER UÇAK, 97 CANIN HAYATINI KAYBETTİĞİ SALDIRILARI KINARKEN, ALÇAKÇA YAPILAN SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİRENLERİN BİR AN ÖNCE ADALETE TESLİM EDİLMESİNİ İSTEDİ.Memur-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak, Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırıyı düzenlediği basın açıklaması ile kınadı.

İlkay Yıldız

Memur-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak, Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısının faillerinin bir an önce adalete teslim edilmesini istedi. Uçak, 97 canın yitirildiğini belirtirken, patlayan bombaların kardeşliğe hedef aldığını belirtti.
Memur-Sen İl Başkanı Uçak yaptığı açıklamada, “İnsanı, insan onurunu, insani değerleri, insan hak ve özgürlüklerini, hukuku önemseyen ve önceleyen herkes, her fikir, her kitle, her örgüt ve her devlet için “terör” yöntemi, hedefi ve gerekçelerine bakmaksızın insanlık dışıdır ve insanlık suçudur. İnsanlık yoksulu ve vicdan yoksunu bir terör örgütünün Ankara’daki insanlık dışı ve insanlık suçu hükmündeki eylemiyle canımız acıdı, yüreğimiz yandı. Patlayan bombalar hepimizi hedef aldı. Bizi öldürmek istediler. Terör örgütlerinin vahşet ve cinnet ateşiyle ölenler, teröristlerce öldürülenler bizim evladımız, bizim komşumuz, bizim gencimiz, bizim yaşlımız. Kimimiz kadim dostunu, kimimiz çocukluk arkadaşını yitirdi. Hepimiz canlarımızı kaybettik. 97 insanımızı yitirdik. Fakat terörü, terörden medet umanları, terör üzerinden bizi ayrıştırmak isteyenleri sevindirmeyeceğiz. Birbirimize can olma hasletimizi kaybetmeyeceğiz. Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizden vazgeçmeyeceğiz. Ankara’yı kana bulayan, milletimizi yasa boğan, 97 insanımızın hayatla bağını kopartan canilerin neyi hedeflediğine, kime hizmet ettiğine bakmaksızın lanetliyoruz. Bu alçakça saldırıyı yapan taşeronların, teröre asıl işverenlik yapanların, azmettirenlerin, vahşet emrini verenlerin bir an önce bulunmasını ve hak ettikleri şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Devletin bütün kurumlarını, yetkililerini, siyasi partileri, siyasi liderleri ve tüm siyasi aktörleri, Türkiye’nin bütün sivil toplum örgütlerini teröre karşı tek ses olmaya, terörü bitirmeye kararlı nefes olmaya, ortak hareket etmeye, yasta ortaklaşmaya, terörle mücadeleye yoğunlaşmaya davet ediyoruz” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.