Uçak: “İhaneti ve darbeyi lanetliyoruz”

Bu haber 19 Temmuz 2016 - 0:42 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.

UÇAK: “İHANETİ VE DARBEYİ LANETLİYORUZ” MEMUR-SEN MUĞLA İL BAŞKANI ÖNDER UÇAK, BİR GRUP ASKER TARAFINDAN BAŞARISIZLIKLA SONUÇLAN DARBE GİRİŞİMİNİN ARDINDAN YAPTIĞI AÇIKLAMADA İHANETİ VE DARBEYİ KINADIKLARINI AÇIKLADI.Memur-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak, bir grup asker tarafından başarısızlıkla sonuçlan darbe girişiminin ardından yaptığı açıklamada ihaneti ve darbeyi kınadıklarını açıkladı.

Memur-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak, başarısız darbe girişimi sırasında Marmaris’te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek veren Muğlalılara teşekkür etti.
Uçak yaptığı açıklamada, “Milli irademize sahip çıkmak, darbecilere ve vesayete geçit vermemek için, Başkomutanımızın Marmaris’te olduğunu duyar duymaz, yollara düşen kardeşlerimize, Muğlamıza teşekkür ediyoruz. Yapılan ihanet girişiminde Cumhurbaşkanımıza destek olmak ve kahpeliğe dur demek maksadıyla kendini siper etmek için Muğlamızın tüm ilçelerinden vatandaşlarımız birçok kişi Marmaris’e akın etmiştir. Bunun yanında gerek Muğla’da gerek diğer ilçelerde vatandaşlarımız ellerinde bayraklarla meydanları doldurmuş ve darbe girişiminde bulunan hainlere en üst düzeyde gereken cevabı vermiş ve vermeye devam edecektir” dedi.
Milletin iradesi ile darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığını açıklayan Uçak, “Vatanı işgale, devleti ele geçirmeye, millete ayar çekmeye yeltenenlerin 15 Temmuz akşamı başlattığı darbeyi püskürten, darbeci kahpelerin yüzüne tüküren bir milletin mensubu olmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz. Millete ve devlete karşı ayaklananları, küresel şebekelerin ayak oyunlarına tetikçiliğe soyunanları Milletimiz ayakları altında ezmiştir. Bu ülke bu darbe girişimini de atlatmıştır. Yapılan haince girişime kendini siper eden ve bu milli mücadelede kahramanca şehit olan vatan evlatlarımıza minnettarız. Yaralı güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Gün, Anadolu insanının kendine, yarınlarına ve geleceğine sahip çıkma günüdür” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.