Tutuklu ve hükümlülere spor yapma imkânı

Bu haber 16 Ekim 2015 - 0:09 'de eklendi ve 532 kez görüntülendi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERE SPOR YAPMA İMKÂNI MUĞLA AÇIK CEZA İNFAZ KURUMUNDA KALAN HÜKÜMLÜ SVE TUTUKLULAR AYDA İKİ DEFA MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TESİSLERİNDE SPOR YAPMA İMKÂNINA KAVUŞTU.Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan hükümlü ve tutuklular ayda iki defa Muğla Büyükşehir Belediyesi tesislerinde spor yapma imkânına kavuştu.
Metin Karakoç
Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın “Sağlığımız İçin Spor Yapıyoruz” sloganıyla yürüttüğü sportif etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Muğla Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından yürütülen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler kapsamında iç hizmetler ve iş yurdu çalışmalarında gayret gösteren, eğitim ve iyileştirme çalışmalarında başarılı olan, eğitime devam eden, kitap okuyan, değerler eğitimi çalışmalarına katılan, tavır ve davranışlarıyla olumlu gelişim gösteren tutuklu ve hükümlülere Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı, uzman antrenörler eşliğinde spor yapma imkânı sağlıyor. Bu amaçla, 40 kişiyi geçmeyen guruplar halinde ayda iki kez 09.00-12.00 saatleri arasında tutuklu ve hükümlülere Düğerek Sosyal Tesisi ve Spor Salonunda çeşitli branşlarda sportif etkinlikler düzenlenecek.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkan V. Ali İnan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Daire Başkanlığımız olarak ‘Sağlığımız İçin Spor Yapıyoruz’ sloganıyla yürüttüğümüz sportif etkinliklere bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız bütün vatandaşlarımızın sportif etkinliklere katılımını yaygınlaştırmak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.