Tutuklanan madencinin ailesi konuştu:

Bu haber 22 Mayıs 2014 - 23:52 'de eklendi ve 601 kez görüntülendi.

“Oğlumuzun hatası varsa cezasını çeksin”
Soma’daki maden faciası sonrası çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen Soma Maden İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru’nun, Milas’ta yaşayan anne ve babası, ölen maden işçilerinin ailelerinin yaşadığı acıyı paylaştıklarını belirterek; “Oğlumuz işinde çok titiz davranırdı. Bu faciada onun bir hatası olduğunu düşünmüyoruz ama hatası varsa cezasını çeksin” dedi.

Haber Merkezi
Soma’da yaşanan maden faciasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen Ramazan Doğru’nun Milas’ta yaşayan annesi Ummuhan Doğru ile babası Turgut Doğru, yaşanan üzücü olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Geçimlerini çiftçilikle sürdüren Milaslı aile, maden faciası ve sonrasında yaşanan gelişmelerin kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.
Oğlunun işinde çok titiz davrandığını anlatan Turgut Doğru, şöyle konuştu: “İş yoğunluğu nedeniyle, bizleri sadece bayramda bir gün ziyaret edebilirdi. O ziyaretinde de telefon elinden düşmez, devamlı işçileriyle haberleşir, maden hakkında talimatlar verirdi. İşine bu kadar sahip çıkan birinin kusurlu olacağını düşünmüyoruz. Oğlumuzun suçsuzken suçlu gösterilmesini istemeyiz ama eğer bu olayda hatası varsa cezasını çeksin.”
Tutuklanan Soma Maden İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru’nun babası 76 yaşındaki Turgut Doğru, üzücü haberi alır almaz hemen Soma’ya gittiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Haberi televizyondan öğrendim araba tutup Soma’ya gittim. Orada gördüklerim beni derinden üzdü. Acıyı tam kalbimde hissettim, ağladım dualar ettim. Orada madenci aileleri, çalışanları, yakınları hep birlikte millet olarak çok üzüldük. Uykularım kaçtı, yemeden içmeden kesildim hâla geceleri uyuyamıyorum. Böylesine bir acıya sebep olan sorumlular varsa cezasını çekmeli.”
Anne Ummuhan Doğru (66) da oğullarını yokluk içinde okutup bu zamanlara getirdiklerinin altını çizerek sözlerini şöyle tamamladı: “Oğlum yokluğu gördü. Biz onu çok zor şartlarda okuttuk. Tatillerinde gelir tarlada çalışırdı. Elinden her iş gelirdi. İnsani yönü çok ağır basan bir çocuktur. Kurban Bayramı’nda işçileri için madende 6-7 kurban keserdi. Onlarla hep kol kola, omuz omuzaydı. Yaşanan bu acı bizleri derinden etkiledi. Kimbilir kaç aile babasız kaldı, kaç çocuk babasız kaldı. Kaç anne kocasız, evlatsız kaldı. Ölen işçi ailelerinin, milletimizin başı sağolsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.