Turunç’ta kına gecesi

Bu haber 05 Ağustos 2014 - 0:42 'de eklendi ve 686 kez görüntülendi.

turunccMarmaris Kent Konseyi Turunç Kadın Platformu, temsili kına gecesiyle gelenekleri yaşatırken, ihtiyaç sahipleri için de yardım topladı.

Haber Merkezi

Marmaris Kent Konseyi Turunç Kadın Platformu, temsili kına gecesiyle gelenekleri yaşatırken, ihtiyaç sahipleri için de yardım topladı.

Muğla’nın Marmaris İlçesi Turunç Çay Bahçesi karşısında düzenlenen gecede Turunç ve civar mahallelerde yaşayan hanımların geleneksel kıyafetleriyle katıldığı gece turistlerin de ilgisini çekti.

Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan, Meclis Üyesi Acar Ünlü ve çok sayıda davetlinin katıldığı gece gerçek kına törenini aratmadı. Kınaların yakılıp, gecenin ilerleyen saatlerine kadar zeybek oynanan kına gecesinde toplanan paralarla Turunç Kadın Platformu tarafından okutulan 13 öğrencinin ihtiyaçlarının sağlanacağını belirten Ummuhan Kabaçam, “Bu geceyi düzenleyen Turunç Kadın Platformu üyeleri, mahalledeki ihtiyaç sahiplerinin ev eşyasından, gıdasına, öğrencilerine burs sağlanması gibi birçok kalemde yardım topluyor. Bu gecenin düzenlenmesindeki amaç da hem geleneklerin yerli ve yabancı turistlere aktarılması hem de mahalle içindeki dayanışmayı arttırmak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.