TURSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy:

Bu haber 01 Mayıs 2014 - 21:11 'de eklendi ve 598 kez görüntülendi.

tursab65161565165“Bodrumlu isterse kongre ve kültür merkezi yaparız”

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen bir etkinliğe katılan TURSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy horon tepip selfie çekti.

Haber Merkezi

Bodrum Ramada Resort Otelde sektör temsilcileri ile bir araya gelerek kahvaltı yapan Başaran Ulusoy daha sonra Ankara’dan gelen Trabzon yöresi ekibinin oyunlarını izledi. Ulusoy, kıpır kıpır Karadeniz havaları karşısında önce bulunduğu yerden oyunlara eşlik etti. Daha sonra folklörcülerin arasına girerek, acentacılarla birlikte, Trabzon yöresi horonu oynadı. Bodrum Tursab yürütme kurulu üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektiren Ulusoy daha sonra “Selfie” çektirdi. Başaran Ulusoy Bodrum’lu meslektaşlarının kendisi için özel olarak hazırlattığı tuzlu “pink bakla” haşlamasını yedi.

Toplantıda Türkiye turizminin, havayolu taşımacılığının tahminlerin üstünde bir hızla büyüdüğünü anlatan Ulusoy 1 Mayıs işçi bayramının da kendileri için anlamlı bir gün olduğunu ifade ederek sözlerini söyle sürdürdü:

“Turizmcilerin bayramları 365 gündür. 365 gün yaşarlar. Çünkü onların vazifesi mutluluk vermek, huzur vermek. Dolayısıyla, 1 Mayıs bizim için anlamlı gün ama biz bizim 1 Mayıslarımızı 365 gün kutluyoruz. Bodrum’da Kültür Merkezi yapmayı düşünüyoruz. Çünkü hem sanatsal faaliyetlere sahip olması açısından bu ülkenin gelenekleri görenekleri folklörü, el sanatları, Türk musikisi yaşatılmıyorsa, bu ülkenin geleceğinden Avrupa Birliğinden endişe ederim. O bakımdan biz bütün kültürel faaliyetleri destekliyoruz. Bodrum da bunlardan bir tanesi. Bodrum moda bir kent değil. Bodrum yalnız televizyonlarda veyahut bazı şikayetlerde, 45 liraya lahmacun yenilecek bir yer değil. Bodrum bir tane münferit bir hadiseyle de damga yemesi mümkün değil. Ben Bodrum’un geleceğinden umutluyum. Doğasıyla, deniziyle, yiyeceğiyle. Burası bir yiyecek ambarı. Burası bir huzur ambarı. O bakımdan noksan kalan bir Kongre ve Kültür Merkezi var. Bununda yapılması lazım. Bin kişilik bin beşyüz kişilik toplantılara ev sahipliği yapacak münhasıran kongre merkezi kültür merkezi olarak kullanılacak bir yere ihtiyacı var. Ben bu vazifemi bundan 15 sene önce yaptım. Sonra bir defa daha yaptım. Üçüncü de baktım olmuyor Kuşadasına geçtik. Ama ihtiyaç var mı? İhtiyaç had safhada. Belediye başkanımızla TÜRSAB ikinci başkanımız bu konuda çalışmalar yapacaklar. Evvela yörenin kentin istemesi lazım. Marmaris’te 14 ayda yaptım bitirdim. Bodrum’un nesi noksan, istemesi lazım. Bu iş moral işidir. Bizim de morale ihtiyacımız var eğer moral, desteğini görmezse, arz ve talep, arzu varsa, tabii ki üyelerimizin taleplerinden yöremizin taleplerini saf dışı bırakamayız. Ben burada Bodrum’un özellikle basının ihtiyaç varmı? siz bu anketi yapın. Bodrum’un buna ihiyacı var. Bodrum da Turizm sezonunun 10 aya çıkması lazım. Bunun 3 ayını dört ayını dolduracak olan kongre ve kültürdür. O canlılık şu anda Efes te yaşanıyor. Yunanistan’ın Patnos adasında yapılacak toplantı için geçmiş yıllarda bir kere gittiğimizi ülke, yılda 9, 10 defa gittiğimiz ülke konumuna geliyor. Bu Türkiye’nin gücü, bu ülkemin gücü. Hizmet kalitesini düşürmeden, kötü bir algı yaratmadan yolumuza devam etmek istiyoruz. Fiyat ve hizmet dengesini çok iyi yürütmemiz lazım. Eğer hizmeti düşürürsek fiyatı ucuzlatırsak toparlamamız mümkün değil. Bugün Yunanistan altından kalkamıyor. Yunanistan bizden 10 gömlek yukarıdaydı şimdi 10 gömlek o’nu geçtik. TUİK rakamları gayet başarılı.”

Turizm sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıya, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Otelciler Derneği BODER temsilcileri ile TURSAB üyesi, seyahat Acentaları temsilcileri katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 02 Mayıs 2014 / 11:38

Sayın Ulusoy,
madem böyle bir imkan var,bunu DALAMAN-ORTACA-KÖYCEĞİZ arasında bir yere yapın da MEMLEKETE KATKISI DAHA BÜYÜK OLSUN,TURİZMİ 12 AYA YAYMA KONUSUNDA DAHA BÜYÜK BAŞARI OLSUN,