Türküler Zeytinköy için söylenecek « Hamle Gazetesi

Türküler Zeytinköy için söylenecek

Bu haber 07 Aralık 2017 - 0:33 'de eklendi ve 779 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi ve Menteşe Kent Konseyi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Gülce Coşkun Şentürk işbirliğinde Zeytinköy’e Türküler konseri düzenleniyor.

Nazife Taşdelen

Menteşe Belediyesi ve Menteşe Kent Konseyi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Gülce Coşkun Şentürk işbirliğinde Zeytinköy’e Türküler konseri düzenleniyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencilerinin sosyal sorumluluk bilinciyle ortaya çıkan yardım konseri, 09 Aralık Cumartesi Günü Saat:14.00’de Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonunda yapılacak.

“Küçücük Bir Adımla Umut Ol Dünyama” sloganıyla yola çıkılan konser ile Eylül ayında yangın felaketi yaşayan Zeytinköylüler’e destek ve moral verilmesi hedefleniyor. Konserde ayrıca Zeytinköy için yapılan bir bestede Zeytinköy halkına armağan edilecek.

Etkinlik hakkında açıklama yapan , Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Gülce Coşkun, “Konserimiz , Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim programında yer alan ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersinin bir ürünüdür. Dersin genel amacı sosyal sorumluluk bilinci ve duyarlılığı gelişmiş öğretmenler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda, her yıl öğrencilerimizin geliştirdiği ve bizzat kendilerinin ürünü olan projelerle toplumun birçok kesimine hizmet edebilmek hedeflenmektedir. Bizler elimizden geleni yaparak güçlerimizi birleştirip Zeytinköy’e umut olmak istedik. Mutlu, umutlu bir ülke için herkesi duyarlı olmaya ve küçücük bir adımla da olsa yardım elini uzatmaya davet ediyoruz” dedi.

Herkesi davet etti     

Menteşe Kent Konseyi Başkanı Bilgi Taşkıran, “Bildiğiniz üzere Eylül ayında yaşanan orman yangınında Zeytinköy büyük bir yara aldı. Zeytinköy sakinlerini Menteşe Belediyesi ve Menteşe Kent Konseyi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi birlikte organize ettiğimiz etkinlik ile yalnız olmadıklarını hatırlatmak istedik. Cumartesi günü gerçekleşecek programa herkesi davet ediyorum” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.