Türkmen şenliğinin 12.’si yapıldı

Bu haber 11 Haziran 2019 - 0:23 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

Muğla Yörük Obaları Derneği tarafından geleneksel hale getirilen Yörük Şenliği’nin 12.’si Düzeyin Yaylasında yapıldı.

Metin Karakoç

Muğla Yörük Obaları Derneği tarafından geleneksel hale getirilen Yörük Şenliği’nin 12.’si Düzeyin mevkiinde yapıldı.

Düzeyin Yaylasında gerçekleşen şenliğe Muğla Valisi Esengül Civelek, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Türk Boyları Konfederasyon Başkanı Durhasan Koca, Yörük Obaları Dernek Başkanı Orhan Akcan, Yörük Türkmen dernek ve federasyonları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şenlik alanında gün boyu güreşler, halk oyunları gösterileri, konserler gerçekleştirildi. Kıl çadırlarda yörük kültürünü yansıtan yöresel ürünler satışa sunuldu.

Yörük Türkmen Kültürünün Ülkemizin ve Anadolu coğrafyasının vazgeçilmez değerlerinden olduğunu belirten Vali Civelek, “Geçmişimizi bilmek, tarihimize sahip çıkmak, bizi biz yapan değerlerimizi korumak ve yeni nesillere aktarmak Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet ilkesiyle bu vatan topraklarında birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız için, güçlü aydınlık ülke geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır” dedi.

Konuşmaların ardından Yörük Türkmen Dernekleri ve Konfederasyonları tarafından halk oyunları gösterileri sergilendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.