Türkiye’de yeniden doğdu « Hamle Gazetesi

Türkiye’de yeniden doğdu

Bu haber 20 Haziran 2016 - 0:56 'de eklendi ve 676 kez görüntülendi.

Türkiye’de yeniden doğdu  (1)Marmaris’te geçirdiği tatil sırasında rahatsızlanan ve Muğla’da acil bypass ameliyatına alındıktan sonra yeniden sağlığına kavuşan 51 yaşındaki İngiliz vatandaşı Simon Murphy, “Türkiye’yi ve Türk insanlarını çok seviyorum eğer bir yerde doğmayı seçme şansım olsaydı Türkiye’de doğmak isterdim. Sanırım fazla bir şey kaybetmedim çünkü burada geçirdiğim büyük ameliyat sonrası kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum” dedi.

Kadir Tamer

İngiltere’de yaşayan ve 8 yıldan bu yana tatilini Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde geçiren 51 yaşındaki Simon Murphy, son tatilinde Muğla’da geçirdiği bypass ile sağlığına yeniden kavuştu.

8 yıldır Marmaris’e aralıksız olarak tatile gelen Simon Murphy, kaldığı otelde göğsünde bir ağrı hissetti. Rahatsızlığı artamaya başlayan Murhpy otel doktoruna kontrol olduktan sonra Özel Yücelen Hastanesi’ne başvurdu. Burada ilk kontrolleri yapılan Murphy’nin kalp krizi geçirmek üzere olduğu tespit edilince acil olarak ambulans ile Menteşe İlçesi’nde bulunan Yücelen Hastanesi’ne sevk edildi. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Şahin Aydın tarafından yapılan anjiyonun ardından Simon Murphy’nin acil olarak bypass ameliyatına alındı. Özel Yücelen Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Doç. Dr. Veysel Şahin ve Op. Dr. Hakan Filizoğlu tarafından ameliyat edilen Simon Murhpy sağlıklı günlerine geri döndü.

Atatürk’ün sözünü hatırlattı

Türkiye’yi ve Türk insanlarını çok sevdiğini anlatan Simon Murphy, “8 yıldır Türkiye’ye İçmeler’e tatile geliyorum. Rahatsızlanınca hastaneye geldik. Doktorlar bana her konuda yardımcı oldu. Durumum acil olduğunu ve ameliyata alınmam gerektiğini söylenince aklıma Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet edin sözü’ aklıma geldi. Bende hemen ameliyat olmayı kabul ettim ve eski sağlığıma yeniden kavuştum. Türkiye’yi ve Türk insanını çok seviyorum. Eğer bir yerde doğmayı seçme şansım olsaydı, ben Türkiye’de doğmayı isterdim. Sanırım fazla bir şey kaybetmedim çünkü burada geçirdiğim büyük ameliyat sonrası kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Her şeyden son derece memnunum” dedi.

Kolunda Türkçe dövmeler

8 yıldır Türkiye’ye tatile gelen Simon Murphy’nin kolunda bulunan Türkçe dövmeler ise gözlerden kaçmadı. Simon Murphy’nin kolunda bulunan “Dünya tehlikeli bir yer. Kötülük yapanlar yüzünden değil, yapılanlara seyirci kalanlar yüzünden” yazılı dövmesi ise herkesin büyük ilgisini çekti.

Hayati tehlikesi vardı

Özel Yücelen Hastanesi doktorlarından Doç. Dr. Veysel Şahin, “Hastamız Simon Murphy öncelikle acil servisimize başvurdu. Hastanın öyküsünde nefes darlığı ve göğüs ağrısı şikayetleri vardı. Yapılan tetkikler neticesinde hastamızın kalbinin ana damarında ciddi bir darlık, kalbi besleyen ana damarlarda da ciddi tıkanıklıklar olduğunu gördük. Hastamızın kalbi patlamaya hazır bomba gibiydi ve vakit kaybetmeden ameliyat olması gerekiyordu. 4 saat süren başarılı bir ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu” dedi.

Op. Dr. Hakan Filizoğlu ise “Hastamıza acilen bypass ameliyatı olmasını tavsiye ettik. Ameliyat olmayı kabul eden hastamızın 3 damarını değiştirdik. Damarların ikisini bacaktan bir tanesini göğüsten aldık. Bir gün Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım ünitemizde hastamızı takip ettikten sonra normal hasta odasına çıkarttık, bugün de taburcu ediyoruz” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.