Türkiye tutkunu İskoç, Fethiye’de toprağa verdi

Bu haber 07 Nisan 2014 - 20:19 'de eklendi ve 521 kez görüntülendi.

turkiyetutkunu65165165Türkiye aşığı İşkoçyalı vatandaş vasiyeti üzerine Fethiye’de toprağa verildi.

Haber Merkezi

Fethiye’de 6 yıldır yaşayan ve geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İskoç vatandaş vasiyeti üzerine ilçede toprağa verildi.

Çalış Plajı çevresinde Türk ve İngiliz uyruklu arkadaşlarıyla birlikte yaşamını sürdüren İskoç uyruklu 84 yaşındaki William Paxton Mc Dill, 10 gün önce evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Fethiye’deki İngiliz ve Türk dostları İskoçya’daki kardeşi ve yeğenlerini arayıp acı haberi bildirdi. Dostları, emekli bankacı William Paxton Mc Dill’in Fethiye’de toprağa verilmesi konusundaki vasiyeti yakınlarına ilettiler. Konu konsolosluk aracılığı ile vefat eden İskoç uyruklu aileye bir kez daha bildirilmesine rağmen, aile yakınları cenazeye gelmeyeceklerini bildirdi. Bunun üzerine William Paxton Mc Dill, Fethiye’deki arkadaşları yanı sıra İngiliz asıllı yurttaşların katılımı ile belediye cenaze hizmetleri tarafından Çatalarık mezarlığında toprağa verildi.

Otel işletmeciliği sırasında yanında çalışan Ercan Türkücü, William Paxton Mc Dill’in Fethiye’de otel işletmeciliği yaptığını ölürse, Fethiye’de toprağa verilmesini vasiyet ettiğini söyleyerek,”Ölüm haberini yakınlarına ilettik, kimse gelmedi. Cenaze 10 gündür morgda bekliyordu. Vasiyetini yerine getirdik” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.