Türkiye şampiyonundan Valiye ziyaret

Bu haber 08 Ocak 2014 - 7:24 'de eklendi ve 635 kez görüntülendi.

turkiyesampiyonu65113131Türkiye’de Örtüaltı Sebze, Meyve ve Bağlarda Entegre Mücadele ve Entegre Ürün Yönetiminin Yaygınlaştırılması (EKÜY)” Projesi kapsamında Türkiye birincisi olan Emine ve Duran Bayar Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret etti.
Haber Merkezi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye’de Örtüaltı Sebze, Meyve ve Bağlarda Entegre Mücadele ve Entegre Ürün Yönetiminin Yaygınlaştırılması (EKÜY)” Projesi kapsamında düzenlenen yarışmada Türkiye birincisi Muğlalı Emine-Duran Bayar çifti Vali Güvençer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekinci, şube müdürleri, ziraat mühendisleri de yer aldı.
Vali Güvençer, başarılı çifti ve projede emeği geçenleri tebrik etti. Günümüzde sağlıklı ve kaliteli gıda tüketiminin önemine değinen Vali Güvençer, “Sağlıklı tüketim için öncelikle sağlıklı, güvenilir ve kaliteli üretim yapılması gerekiyor. Bu nedenle yaptığınız çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer üretici olarak sizler ürünlerinizi sağlıklı bir şekilde yetiştirirseniz, biz de tüketici olarak güvenli bir şekilde bu ürünleri soframıza taşırız. Yaptığınız bu çalışmanın diğer çiftçi kardeşlerime de örnek olacağını umut ediyorum” dedi.
EKÜY Projesi kapsamında Antalya’da düzenlenen yarışmadan önce Fethiye, Ortaca ve Dalaman ilçelerinde Çiftçi Tarla Okulları açıldı. Çiftçi Tarla Okullarında üreticiler diğer eğitim modellerinden farklı olarak ailece, yerinde ve sürekli olarak eğitime katıldı. Bunun sonucunda Muğla’da yapılan yarışmada Emine-Duran Bayar çifti birinci oldu. Çiftçiler daha sonra 7 ilin katıldığı Antalya’da düzenlenen yarışmada Türkiye birincisi oldu. Projede; daha doğal, kimyasal ilaç kalıntısı bulunmayan, kaliteli ve güvenilir gıda üretimini sağlamak amaçlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.