Türkiye Kamu-Sen meydanlara indi

Bu haber 13 Şubat 2018 - 23:55 'de eklendi ve 946 kez görüntülendi.

Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Temsilciliği üyeleri Menteşe İlçesi’nde bulunan Sınırsızlık Meydanı’nda ‘Afrin harekâtına destek, şehide saygı’ mitingi düzenledi. Sınırsızlık Meydanı’nda düzenlenen mitinge Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde okuyan 3 Nijeryalı öğrencide katılarak destek verdi.

Kadir Tamer

Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Temsilciliği üyeleri Menteşe İlçesi’nde bulunan Sınırsızlık Meydanı’nda ‘Afrin harekatına destek, şehide saygı’ mitingi düzenledi.

Sınırsızlık Meydanı’nda Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Temsilciliğinin düzenlediği mitinge Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde okuyan 3 Nijeryalı öğrencide katılarak destek verdi. Katılımcılar adına basın açıklamasını yapan Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Temsilcisi Mürsel Özata, TSK tarafından başlatılan Afrin Harekatını desteklediklerini söyledi.

Yüzyıllardan beri doğunun kaynaklarına göz diken emperyalistlerin hedef tahtasındaki ülkemizin bugün bir büyük saldırı ile daha karşı karşıya kaldığını kaydeden Özata, “Yaklaşık 30 yıldır, yavaş yavaş, merhale merhale yurdumuzu kuşatan şer güçler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk milletini yıpratmak, zayıflatmak, son darbe ile yok etmek ve tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planlarını devreye sokmuşlardır. Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı milletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmıştır. Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz bir varoluş mücadelesi ile karşı karşıyadır. Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda, asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olduğunu görmek çok da zor değildir” dedi.

Özata açıklamasına şöyle devam etti:

“Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin’de yürüttüğü bu harekât, Türk milleti üzerinden İslam’ı boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekâtıdır. Nasıl ki, Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız. Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa, El Bab, Afrin, Münbiç, Sincar ve Kandil de aynıdır. Bugün mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir. Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda, düşmanın kim olduğunu görüyoruz. Binlerce yıldır, varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız. Şundan eminiz ki, Allah’ın izni ile biz bu oyunu bozacak, bu kuşatmayı yaracak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar bilsin ki, her bir askerimizin sinesinde 80 milyon yürek atıyor.”

Türkiye Kamu-Sen’in tüm teşkilatları ile yekvücut olarak her türlü sendika, parti gibi taassubu bir kenara bırakarak Türk Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için sonuna kadar mücadele edeceklerini kaydeden Özata, “Sanılmasın ki, Türk Ordusu yalnızca silah altındaki askerlerimizden ibarettir. Ordu- millet derler bize, 80 milyon askerimiz var. Türk milleti, ‘Bozkurtların yurdunda, çakalların işi ne’ diyerek askerinin yanında kıyama duruyor. Kahraman Mehmetçik yedi düvele, Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha gösteriyor. Tüm dünya bu sözümüzü duysun, düşmanlar ayağını denk alsın; Türk milleti bugün 80 milyon tek yürek, tek bilek kahraman Mehmetçikle birlikte Afrin’e yürümeye hazırdır. Bugün 80 milyon seve seve şehadet şerbetini içmeye hazırdır. Biz, askeriyle, milletiyle bir ve bütün olarak Devletimizin ve devlet büyüklerimizin yanında, alacakları her kararın sonuna kadar arkasındayız. Şehitlerimiz var, yüreğimiz yanıyor. Gazilerimiz var, içimiz sızlıyor. Ama kahraman askerimizin kanı ile canı ile bu topraklarda yeni bir gelecek kuruluyor. On binlerce kilometre öteden gelerek, coğrafyamızı kan gölüne çevirenlerden Türk milleti hesap soruyor. Emperyalist hesaplar bozuluyor, hain planlar yıkılıyor. Gün bu gündür. Büyük yürüyüş başladı. Mazlumların gözyaşları dinsin, dostlar sevinsin; alçaklar korksun, hainler kaçacak delik arasın, düşman karalar bağlasın. Kızılelmayı yeni duyanlardan değil, kızılelmayı tarihin derinliklerinde gelen ilay-ı kelimetullaha dönüşen bir manevi hedef olarak bilen ve bunun şuurunda olan ve bu uğurda yıllardır mücadele veren Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle, duamızla, varlığımızla, ruhumuzla ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayız” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Afrin harekâtına destek, şehide saygı’ İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.