“Türkiye Değişim Hareketi” geliyor « Hamle Gazetesi

“Türkiye Değişim Hareketi” geliyor

Bu haber 30 Nisan 2013 - 22:46 'de eklendi ve 1.469 kez görüntülendi.

sarigulmugla12311465413Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün başlattığı Yeni Demokrasi Hareketi (YDH) Türkiye Değişim Hareketi Partisi (TDH) olarak siyasette yerini alıyor. Şişli Belediye Başkanı Sarıgül yeniden partileşme sürecini anlatmak üzere Muğla’ya geliyor.
Özcan Özgür
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün başlattığı Yeni Demokrasi Hareketi (YDH) Türkiye Değişim Hareketi Partisi (TDH) olarak siyasette yerini alıyor. Şişli Belediye Başkanı Sarıgül yeniden partileşme sürecini anlatmak üzere Muğla’ya geliyor. Hareketin Muğla’daki lideri Ayhan Kara, “CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu’na verilen süre doldu. Şimdi biz yeniden güçlenerek iktidara geliyoruz.” dedi.
TÜRKİYE DEĞİŞİM HAREKETİ
Geçiş süreci olarak yapılanılan Yaşar Nuri Öztürk’ün partisi Halkın Yükselişi Partisi’nin Muğla İl Başkanlığı’na getirilen iktisatçı Ayhan Kara, “Bu bir geçiş süreci. Muğla Merkez İlçe Başkanlığına Tahir Karacan getirildi. Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız faaliyete geçti. İlçelerimizin tamamında örgütlüyüz.” diyerek şunları söyledi:
“Önümüzdeki günlerde ilk kurultayımızı yapıp, partinin adını Türkiye Değişim Hareketi Partisi olarak ilan edeceğiz. Sayın Sarıgül’ün başlattığı Yeni Demokrasi Hareketi misyonunu tamamlamış bir hareket değil. Türkiye’nin demokrasi, eşitlik ve özgürlükler sorunu devam ediyor. Dün halkımızın karşısına Yeni Demokrasi Hareketi ile çıkan Sayın Sarıgül ve arkadaşları şimdi de partileşmiş olarak Türkiye Değişim Hareketi Partisi adı ile çıkıyor. TDH olarak 2015 genel seçimine hazırız.”
CHP’NİN KREDİSİ BİTTİ
Halkın Yükselişi Partisi Muğla İl Başkanı Ayhan Kara, Yeni Demokrasi Hareketi’nin Mustafa Sarıgül ile CHP’ye bir kredi verdiğini, ancak o kredinin dolduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sayın Sarıgül ile ilgili bugünlerde değişik spekülasyonlar yapılıyor. İstanbul Belediye Başkanlığı’na aday olacağı söyleniyor. Ancak Sarıgül 2015’te partisinin, yani Yeni Demokrasi Hareketi’nin başında olacak. CHP’deki genel başkan değişimi herkes gibi bizleri de umutlandırmıştı. O nedenle Sayın Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığı’ndaki CHP’ye son genel seçimde fırsat vermişti. Yani biz demokrasi hareketinden vaz geçmiş değiliz. Verilen kredi CHP tarafından kullanılamadı. Şimdi yeniden başlıyoruz ve yeniden daha da güçlenerek geliyoruz.”
SARIGÜL FETHİYE’DE
Halkın Yükselişi Partisi Muğla İl Başkanı Ayhan Kara, açıklamasında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün 2 Mayıs’ta İstanbul’dan Dalaman Hava alanına ineceğini belirtti. Cuma günü de de Fethiye Belediyesi’ni ziyaret edecek olan Sarıgül’ün, Cuma namazından sonra Kumluova’da okul açılışına katılacağı ve ardından Köyceğiz’te taziye ziyaretinde bulunarak Marmaris’te Ordulu iş adamları ile bir araya geleceği bildirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
ayhan kara 01 Mayıs 2013 / 13:55

hamle medya gurubuna teşekkürlerimi sunarım