Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır « Hamle Gazetesi

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır

Bu haber 10 Kasım 2015 - 1:02 'de eklendi ve 612 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktırMuğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77.yılında yayınladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nde değil bütün dünyada saygı ile anılan bir devlet adamı olduğunu, 1938’de aramızdan ayrılan Atatürk’ün fikirleri, düşünceleri, en büyük mirası Türkiye Cumhuriyeti ile ilelebet yaşayacaktır” dedi.
Kadir Tamer
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün 10 Kasım mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri ve siyasi başarıları ile sadece Türkiye Cumhuriyeti’nde değil bütün dünyada saygı ile anılan bir devlet adamı olduğunu, 1938’de aramızdan ayrılan Atatürk’ün fikirleri, düşünceleri, en büyük mirası Türkiye Cumhuriyeti ile ilelebet yaşayacağını söyledi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; “1881 yılında dünyaya gelen ve aramızdan ayrıldığı 1938 yılına kadar ömrünü vatanı için harcayan bir devlet adamı. Askeri dehasıyla çevresi düşmanlarla sarılı, yıkılmış bir imparatorluktan, özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün Türk Milleti’nin desteğini arkasına alarak pırıl pırıl bir Cumhuriyet kuran büyük bir siyasetçi. Askeri başarıları ile dünya devletlerine kendisine hayran bırakan kazandığı savaşlara rağmen “Yurtta Barış, Dünya’da Barış” diyen tek komutan, gerçekleştirdiği yenilikler, devrimleri inkılaplar ile dünya devletlerinin örnek aldığı bir lider. Halk iradesine, demokrasiye, insan haklarına, herkese eşit adalete, özgür basına, seçme ve seçilme hakkını dünyada birçok devletten önce kadınlara verecek kadar eşitliğe, Türk Dil ve Türk Tarih kurumunu kuracak kadar özüne, “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyecek kadar Türk Milleti’ne inanan bir insan. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her 19 Mayıs’ta, 30 Ağustos’ta, 29 Ekim’de, 10 Kasım’da, her pazartesi ve Cuma şanlı Türk Bayrağı’mızın çekildiği ve özgürce nefes alabildiğimiz vatan topraklarında her gün saygı, minnet, özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Fikirleri, düşünceleri, ileri görüşlülüğü, inkılapları ve en büyük mirası Türkiye Cumhuriyeti’ne her zamankinden daha fazla sahip çıkarak ilelebet yaşatacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.