Türkeş’i Unutmadılar

Bu haber 05 Nisan 2017 - 0:20 'de eklendi ve 558 kez görüntülendi.

Menteşe MHP İlçe Başkanlığı Alparslan Türkeş’i vefatının 20. yıl dönümünde Kurşunlu Camii Meydanı’nda lokma döktürerek andı.

Muhittin Direk

Menteşe MHP İlçe Başkanlığı Alparslan Türkeş’i vefatının 20. yıl dönümünde Kurşunlu Camii Meydanı’nda lokma döktürerek andı. Lokmada MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Alparslan Türkeş’in 20. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yaparak, ” Alparslan Türkeş, Türk milliyetçiliğinin efsane lideridir. Türkçülük ülküsünün yılmaz önderidir. Türk dünyasının manevi Başbuğ’udur” dedi.
MHP Menteşe İlçe Başkanı Selim Bağcıoğlu ise “Alparslan Türkeş hayatı boyunca Türk devletinin bağımsızlığı, vatanın bölünmez bütünlüğünü, demokrasi ve hukukun üstünlüğünü esas alan ülküsü ve davasını her türlü zorluklara göğüs gererek fedalarca savunmuştur. Azim, cesaret ve kararlılığı, Türkiye’nin insani değerlere bağlı, medeni ve özgür bir ülke olarak hür dünyada hak ettiği saygın yeri alması uğrunda yürüttüğü çalışmaları, hafızalarda silinmez bir yer bırakmıştır. Türkiye’nin anlamsız kavgalar, kısır çekişmeler ve fitneler girdabından kurtularak, huzura kavuşması uğrunda yürüttüğü barışçı siyaset ile gerçek bir devlet adamının nasıl olması gerektiğine dair eşsiz bir örnektir. Bu vesileyle Başbuğ Alparslan Türkeş ‘i rahmet, minnet ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.