Turkcell, geleceği Muğla’daki öğrencilerle yazıyor « Hamle Gazetesi

Turkcell, geleceği Muğla’daki öğrencilerle yazıyor

Bu haber 10 Kasım 2015 - 22:58 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

Turkcell, geleceği Muğla’daki öğrencilerle yazıyorTurkcell’in ‘Geleceği Yazanlar’ ekibinin düzenlediği ‘Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri’ Muğla ile devam ediyor.

Kadir Tamer

Turkcell’in ‘Geleceği Yazanlar’ ekibinin düzenlediği ‘Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri’ Muğla ile devam ediyor.

Şimdiye kadar 72 ilde 93 üniversitede 6 bine yakın öğrenciye  “Mobil Uygulama Geliştirme” alanında eğitimlerin verildiği organizasyon, yıl sonuna kadar toplam 81 ilde 101 üniversitede gerçekleştirilmiş olacak. Geleceği Yazanlar ekibinin yeni durağı Muğla oldu. Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğrenim gören Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencilerine mobil uygulama geliştirme eğitimleri verildi.

Turkcell Terminal ve Mobilite Direktörü Anıl Gül konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Gençlerimizin girişimcilik, yazılım geliştirme alanında yarattığı yenilikçi fikirlerinin, tüm Türkiye için bir kazanıma dönüşmesi için hayata geçirdiğimiz “Geleceği Yazanlar” projemiz kısa sürede bir yazılım okuluna dönüştü. Bu okuldan daha çok kişi fayda sağlasın düşüncesiyle de Geleceği Yazanlar ekibimiz “Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri”ni hayata geçirdi. Türkiye’nin dört bir tarafında toplam 93 üniversitede binlerce gencimizle bu eğitim vesilesiyle bir araya geldik. Tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa kadar birçok alanda toplumsal ve sektörel fayda sağlayacak mobil yazılım oluşturabilme potansiyeline sahip öğrencilerimizle tanıştık. Var olan bu potansiyeli keşfetmenin, desteklemenin ve beslemenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin teknoloji ile sosyal dönüşümüne katkı sunabilecek farklı projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Mobil uygulama geliştirmenin püf noktaları

Mobil platformların tanıtıldığı ve genel bilgilerin verildiği “Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri”nde öğrencilere Android platformunda bir mobil uygulamanın nasıl geliştirileceği ve geliştirilen bu uygulamanın mobil pazarlarda nasıl yayınlanacağı öğretiliyor.  Ardından o ana kadar aktarılan eğitimin verimliliğini ölçmek adına Geleceği Yazanlar portalında yer alan Android 101 sınavı yapılıyor. Öğrenciler bu sınavla Geleceği Yazanlar portalıyla tanışarak ‘Geleceği Yazanlar’ projesinin bir üyesi olabiliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.