TÜRKÇE OLİMPİYATLARI

Bu haber 11 Haziran 2009 - 0:00 'de eklendi ve 891 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Türk dilinin Cebelitarık tan Çin Seddi’ne kadar konuşulduğunu, dilimizi korumakla gelecekte bütün dünya da Türkçe konuşulmasını sağlamak olacaktır. Büyük Atamızın dil ve din hakkında gösterdiği hedef şöyledir. “Bizi büyük millet yapan iki faziletimiz vardır. Dinimiz ve Dilimiz.”
Türklerin bin yıldan beri Müslüman olarak yaşadığı ve bu suretle birlik ve  beraberlik içinde,  Hakanlıklar, İmparatorluklar, Padişahlıklar kurmuşlar. Orta Asya’dan batıya açılan akıncılar, her gittiği yerlerde uyguladıkları Adalet ve insan hakkı gibi Türklüğün ve İslamiyet’in temeli olan fazileti uygulamışlardır. Bu güzel hasletin yayılmasında, çok güçlü ve değişmeyen Mefkuremiz dilimizdir. Cumhuriyetten önce 1909 yılına kadar Osmanlı hakanlığı Din ve Dil birliğine çok önem veriyordu. Osmanlı’nın orta çağlarında Ordunun Macar ovalarından geçerken, üzüm bağlarından üzüm aldıkları ve bu yüzden bağ sahibi telaşla, ordu komutanına şikayette bulunduğunu biliyoruz. Komutan; inanmıyorum. Bu söylediklerin doğru ise, ben bu ordu ile savaşa gidemem, gitsem bile mağlup olurum diyerek, bağcı ile beraber tarlaya giderek kontrol etmişlerdir. Bağdan üzüm alınmış ama, yerine altın takılmıştır. Bu durumu gören bağcı, bu asalet ve bu ahlak karşısında yerlere kapanarak özür dilemiştir. İşte bu ordu ile gidilen yerlerde bazen savaş hali bile olmadan Osmanlı hanedanına tabi olmuşlardır. 1800’lü yıllarda Osmanlı Hakanlığı çeşitli birimlerde Avrupa’ya talebe göndermiştir. Bunlar içinde askerlerde var. Gazete çıkaranlarda var. Avrupa’da gördüğü yeniliklerin Ülkemize gelmesini sağlamak için, önce mutlakıyetten meşrutiyete geçilmesi için mücadele ediyorlar. İstek masumane ve olması gerekendir. Ancak, ülkenin sınırı içinde başka dinler ve başka ırklar var. Bu insanlar meclis seçiminde kendi temsilcisini meclise getirmiştir. Asker içindeki Avrupa tahsilliler, okudukları Ülkelerin gizli Türk düşmanlığını bilmeden veya düşünmeden, kendi ülkesine hıyanet ederek hükümdarı meclis kararı ile tahttan indiriyorlar. Bunu yapanlar, Fransız  mason locasının  etkisine giren ve önce gizli olarak kurdukları İttihat ve Terakki cemiyeti idi. Orduyu ve sarayı bünyelerine aldıktan sonra ilk icraatları,  askerlere ibadet yasağı getirmek  olmuştur. Paşa seviyesindeki komutanların görevine son verdiler, yerine yüzbaşı seviyesindekileri tayin ettiler. Hatta, mason locasına kayıt şartlarını, ilk önce Yüzbaşı Mustafa Kemal ret ettiğini, buna rağmen onu harcamayı göze alamamışlardır. Bizim Hakanlığın ilk hatası 1863  yılında Ülkede Robert kolejli açılmasına izin vermesi olmuştur. Bu kolejlin yıllarca öğrencileri Ermeni, Rum ve Hıristiyan çocukları olmuştur. Bugün Türkiye aleyhinde dünyanın her yerinde lobi oluşturan Ermeniler, Robert kolej mezunlarıdır. İşin özünü bu şekilde hülasa ettikten sonra konumuza geçebiliriz;
Bu yıl yedincisini alkışladığımız Türkçe Olimpiyatları nasıl doğdu?
Ben şahsen bu kadar İslam’ı yaşadığımı iddia ederim üstelik milliyetçilik hakkında ahkam keserim. Bu Türk dili hakkında neler olmuş, üç yıl evvel duydum. Şunu iyi biliyorum; 1999 seçimi mahalli seçimle birlikte olmuştu. O seçimde sol kesim Ecevit diyordu. Bunun yanında Fethullah hoca efendi müritleri de milletvekili seçiminde Ecevit, belediye seçiminde ANAP adayına vereceklerini açıkça söylediler ve uyguladılar. Merhum Ecevit, Fethullah hocanın bir çok okuluna gittim gördüm, Türk bayrağı asılıydı. Bahçelerinde Atatürk’ün heykelini gördüm. Benim ülkemin İstiklal Marşını okuyarak derse giriyorlar. Fethullah Hocalar daha çok olmalı. Türkiye’yi dünyaya tanıtmalı gibi sözleri defalarca söyleyerek, sağ cenahın oyları ile iktidar olmuştu. Şu anda 115 Ülke de bu okulların olduğu anlaşılıyor. Afrika’dan gelen siyahi 4 yaşındaki iki çocuk, İstiklal Marşımızı sonuna kadar ezberden heyecanla okudu. Bu güzel olayı CHP gurubu, MHP gurubu niye gündeme getirmedi? Laikliğe mi aykırı acaba!..
Söz konusu büyük insan Fethullah hoca neye Ülkemize gelemiyor? Bu memleketin adaletini,
Hukukunu temsil edenlerin hepside İmren Öktem gibi Allah’ı inkar etmiyor.  Birileri Millete bunu anlatmalıdır.  Diyorum ki, Türklük’ten utanan, Müslümanlık’tan utanan birileri Müslüman mahallesinde salyangoz satmasın!..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.