Türk-Yunan dostluğu konser ile pekişti

Bu haber 10 Eylül 2014 - 5:29 'de eklendi ve 672 kez görüntülendi.

TurkyunandostlıgıMuğla’nın Bodrum İlçesinde bulunan Bodrum Kalesi Kuzey hendeğinde düzenlenen konserde, Türk ve Yunan dostluğunu pekiştirdi.

Haber Merkezi

Akyarlar Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği (AK -DER) Türk Müziği Topluluğu ile Yunanistan’ın Kos Adası’ndan Renmbetiko Grubu dostluk konseri düzenlendi.
Türk ve Yunan ezgileri ile yankılanan Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde düzenlenen konser 2 bölümden oluştu. Türk Müziği piyano sanatçısı Mustafa Köker2in şeflik yaptığı AK-DER Türk Müziği topluluğu söyledikleri Yunan ve Türk şarkılar ayakta alkışlandı. Amatör ancak müziğe gönül veren guruba, Yunanistan’dan gelen Rembetiko Grubu’da katıldı. Türk ve Yunan Bayrağı’nın da asılı olduğu sahne önünde ise Yunan vatandaşlar ile Türk vatandaşlar çifte telli oynadı. Ege’nin iki yakası buluştuğu konsere yaklaşık yaklaşık bin 500 kişi katıldı. “Türk -Yunan şarkıları ortak dostluk konseri” adı ile düzenlenen etkinlik 4 saat sürerken “İzmir’in Kavakları”, “İndim havuz başına”, “Zeytinyağlı yiyemem aman” gibi şarkılar hem Yunaca ve Türkçe söylendi. Konser izlemeye gelen vatandaşlarda şarkılara eşlik etti. Konser sonunda ise sanatçılar ayakta alkışlandı.
Öte yandan Yunanistan bayrağının rengi ile aynı renkte kostüm giyen Akyarlar Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği korosunun ise dikkatlerden kaçmadı.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.