Türk sinemasının 100. yılı Bodrum’da kutlandı

Bu haber 30 Eylül 2014 - 0:01 'de eklendi ve 585 kez görüntülendi.

turksinemasiSinemaseverlere filmlerle dolu keyifli günler yaşatan 4. Bodrum Türk Filmleri Haftası’nın Gala gecesinde Türk Sinemasının 100. yılı da coşkuyla kutlandı.

Haber Merkezi

Bodrum Türk Filmleri Haftası, Gala gecesi ile bu yıl için sinemaseverlere veda etti. Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Cinemarine ve Magazin Gazetecileri Derneği’nin destekleriyle düzenlenen 4. Bodrum Türk Filmleri Haftası Gala gecesi, Trafo Bodrum Ali Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve eşi Hülya Kocadon’un ev sahipliği yaptığı Gala gecesinde Yeşilçam emekçileri yer aldı. Geceye Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Ali Atlıhan, Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı ve Cinemarine işletme sahibi Cenk Sezgin, Magazin Gazetecileri Derneği Başkanı Sinan Tosun’un yanı sıra Yeşilçam’ın önemli isimlerinden Selda Alkor, Yüksel Aksu, Yılmaz Köksal, Erdal Özyağcılar, Yılmaz Guruda, Serpil Çakmaklı, Suzan Avcı, Türker İnanoğlu, Murat Şeker ve Şükrü Avşar olmak üzere çok sayıda sinemasever katıldı. Galaya katılan Türk sinemasının emektarlarına teşekkür plaketleri verildi.
Gala için yaptırılan ve üzerinde “Türk Sinemasının 100’üncü yılı” yazan pasta da sahneye tahtırevan ile getirildi. Pastayı Yeşilçam emektarları, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile birlikte kesti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.